Журналіст білоруської газети «Вечерний Брест» Александр Кульбака провів вихідні на Шацьких озерах. Які особливості рекреації по-волинськи відзначив наш колега?
Туристичний сезон на Волині набирає розгону. Поки контролюючі служби інспектують туристичні бази, поки українці вивчають ціни і принади Шацького краю, так би мовити, на відстані, найбільш «нетерплячі» туристи уже випробовують Шацькі озера на право називатися туристичною перлиною Західної України. Погляд збоку – завжди цікавий. Тим паче, якщо у ролі спостерігача – громадянин іншої держави: «На вихідні гайнув на Шацькі озера. Якби глянув перед поїздкою в Інтернет – з місця не зрушив би. Перетнувши у п’ятницю кордон, дізнався «свіжі» новини від привітних українських прикордонників: у вихідні тут «нема чого робити» – дощі та грози. На щастя, синоптики вкотре не вгадали: і в суботу, і в неділю у зоні моєї «уваги» був гарний сонячний червень».
Позаяк подорожував журналіст автомобілем, довелося подбати про бензин заздалегідь. Бо в нас, зазначає автор, пальне дорожче. Хвилин зо двадцять довелося йому зачекати, доки українська страхова компанія випише мандрівникові зелену карту. А от ночував автор матеріалу – в с. Піща, у знайомих. Звідти – рушив вивчати принади Шацького краю: «Найрейтинговіше з усіх – озеро Світязь. Санаторії, будинку відпочинку – майже по всьому периметрові. Ну і, звичайно, знамените в цих краях «здам житло» переслідує скрізь. «Для багатьох світязян оренда житлової площі в курортний сезон – єдине джерело існування. Цінник на прожиття – різноманітний. Від 60 грн за добу (це тільки якщо переночувати і туалет надворі) до кількох сотень. Тут треба визначитися зі ступенем бажаного комфорту. Наприклад, кімната з телевізором, туалетом і душем на два ліжко-місця моїм сусідам із пляжу обійшлася в 200 грн. Любителям наметового туризму теж є куди пришвартуватися. Місце в кемпінгу можна орендувати за 10 грн», – пише «ВБ».
…«Наступне озеро мого шацького маршруту – Пісочне. Воно набагато менше за Світязь, тому здається затишнішим. Берег оточений лісом. Тому в спеку із затінком проблем на цій водоймі не буде. Тут турбази ще пустують. Але, за словами місцевих, ось-ось сюди нагряне лавина відпочивальників».
…«А ще я досхочу дихав тишею, прогулюючись горбистим узбережжям озера Пулемецьке. Це друге за розмірами озеро шацького «блакитного намиста». Але що цікаво, воно зовсім не передбачено для пляжного відпочинку. Берег «Пулемця» зовсім заріс кущами. Зате, кажуть, тут рай для любителів рибалки».
…«На цьому моя туристична програма себе вичерпала. Лишилося тільки вписатися в останній пункт перебування в Україні моїх супутників. А це означає: хочеш чи ні, проте авоськи шацьким ринком тягати доветься. Трішки порадував напис на обміннику: «Ощадбанк проводить операції з обміну білоруських рублів та англійських фунтів стерлінгів». Тут думка почала працювати у позитивному напрямку: позаяк наша валюта тут ціниться нарівні з британським фунтом, то основними відпочивальниками в цій місцині є білоруси та британці…»
Такою оптимістичною нотою Александр Кульбака закінчує свій репортаж. Однак зазначає, що на Шацькі озера обов’язково повернеться. Бо – не відвідав ще не всі зі знаменитого «намиста»: Луки, Люцимир, Кримне…
За матеріалами газети «Вечерний Брест»
підготувала Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: вечір на Світязі.