Що дасть приєднання білорусії до Шанхайської організації?

Шанхайська організація співробітництва

Лідери Китаю і росії Сі Цзіньпін та володимир путін разом із очільниками країн, які є членами Шанхайської організації співробітництва (ШОС) зібралися у Казахстані на саміт, що проходив 3-4 липня. Поки ЄС і НАТО десятиліттями обговорюють «розширення», цей клуб переважно неліберальних держав розширився без попереднього тривалого обговорення, долучивши Білорусь.

Білорусь стала десятою країною-членом Шанхайської організації співробітництва (ШОС). Про це повідомляє Радіо Свобода.Учасники Шанхайської організації співробітництва (ШОС) на саміті в Астані в четвер, 4 липня, підписали документ, згідно з яким білорусь стала повноправним учасником організації. Про це повідомляє DW. Аналогічний статус в організації мають Індія, Іран, Казахстан, Китай, Киргизстан, Пакистан, Росія, Таджикистан і Узбекистан.

Розширення за рахунок білорусі характеризує траєкторію зростання ШОС З моменту заснування в 2001 році, за 23 роки, блок із форму центральноазійських країн перетворився перетворився на загальноєвразійську організацію із постійно зростаючими амбіціями.
Білорусь стала 10-ю державою-членом, а також першим повноправним європейським членом, який приєднається до ШОС та отримає вигоду від додаткових інвестицій в інфраструктуру, включаючи залізничні та автомобільні мережі, енергетичні трубопроводи та індустріальні парки, інформаційну та прикордонну безпеку, – пише Інформаційне агентство Сіньхуа.

У зв”язку з тим, що білорусія межує з Україною – це накладає додаткові виклики у цей непростий час.

Цього річний саміт ШОС демонструє, що Пекін дедалі більше набирає ваги і в регіоні, де раніше традиційно головувала росія. Це не дуже подобається росіянам, адже у них спритні китайці відбирають економічний та політичний вплив на інші держави. Москва також почала визнавати, що в неї менше козирних карт, щоб заморозити вплив Китаю, і що ШОС може служити цінним форумом для нарощування підтримки та підриву заяв Заходу про те, що війна в Україні перетворила її на міжнародну парію, – пише Sri Lanka Guardian.

Хоча Китай експериментував із кількома концепціями ШОС, головна мета полягала у тому, що створити альтернативу системі чи блокам під керівництвом США, а також ШОС допомагає Пекіну просувати Китай як лідера Глобального Півдня.


29 червня Рада ЄС прийняла санкції проти білоруської економіки, які покликані відобразити деякі обмежувальні заходи проти Росії і таким чином вирішити проблему обходу санкцій. зокрема,  буде заборонено прямо або опосередковано ввозити, купувати або передавати з Білорусі золото і алмази, а також гелій, вугілля і мінеральні продукти, включаючи сиру нафту. Рада Євросоюзу також ухвалила 14-й пакет санкцій проти росії. Вони стосуються сфер енергетики, фінансів і торгівлі, а також ускладнять Росії обхід санкцій, – пише online.ua

У Центрі протидії дезінформації України звернули увагу на нову скандальну заяву білоруського диктатора Олександра Лукашенка про Україну та пояснили, що насправді відбувається. На думку аналітиків, пряма причетність білоруського диктатора до нагнітання інформаційної ситуації на кордоні свідчить про нові спроби Путіна відвести якомога більше українських сил з активних ділянок фронту, а також переключити фокус уваги Заходу, пояснює голова ЦПД, офіцер ОС Андрій Коваленко.

До речі, українська влада неодноразово наголошувала, що ніколи не планувала збройної агресії проти Білорусі, а просто намагається зміцнити свої кордони після вторгнення російських військ на північ України з території Республіки Білорусь.

Наш кор.
При підготовці матеріалу використані міжнародні ЗМІ
Фото з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *