Петро Савчук вийшов переможцем у двох виборах і вже готується до третіх.
Із депутатом Луцької міської ради Петром Савчуком інтерв’ю записуємо на ходу. У прямому сенсі цього слова. Адже після обрання Петра Петровича ректором Луцького національного технічного університету розпорядок дня новообраному керівникові доводиться розписувати похвилинно. Тож розмова відбувається в авто, що рухається луцькими дорогами в напрямку до ЛНТУ.
– Петре Петровичу, цей рік став для вас стартом і фінішом водночас: почалася робота на посаді ректора одного з найбільших вишів Волині і завершується п’ять років депутатства. За цей період Луцька міська рада дуже змінилася?
– Звичайно. Депутати набули досвіду, стали більш конструктивно працювати. Особливо це помітно в роботі тих, хто вперше прийшов представляти інтереси своїх виборців.
– А чи виправдалися ваші сподівання від роботи в міській раді?
– Так. Я став більш компетентним у проблемах Луцька. Адже люди постійно звертаються з тими чи іншими питаннями, пропозиціями, зауваженнями. Причому звертаються не лише виборці з мого мажоритарного округу, а й колеги з університету, котрі є мешканцями міста.
Скажу відверто, п’яти років у міській раді вистачило для того, аби не лише пізнати проблеми. Я маю комплексний підхід їх вирішення, аби життя в Луцьку змінилося на краще.
– Життя університету теж будете змінювати?
– Радикально! Це буде стосуватися всіх напрямків роботи ЛНТУ: від підготовки викладачів і студентів до методів роботи самого закладу.
Що стосується першого, то акцент буде на якості знань та навиків майбутніх спеціалістів (для чого плануємо значно активніше залучати нашу молодь до практичного закріплення отриманої на лекціях інформації, стажування на виробництві тощо).
Аби викладачі і студенти проявляли активність і зацікавленість, старатимемося належним чином їх мотивувати.
Щодо позиціювання вишу, то тут наголос – на рекламі університету, активному висвітленні його роботи (для прикладу, розпочнемо зі зміни концепції сайта, його адаптації до кращих світових практик). А ще планується активне застосування в діяльності закладу ІТ-технологій. Скажімо, відеотрансляція засідання ректорату, поступова відмова від паперових носіїв на користь електронних.
– Так, як це зробила Луцька міська рада, забезпечивши депутатів планшетами й викресливши витрати на папір, картриджі, оргтехніку.
– Авжеж. Ми йдемо в Європу і мусимо працювати, як у всьому цивілізованому світі.
– Ви, до речі, пристали на пропозицію безкоштовно отримати планшет (бо ж частина обранців відмовилася)?
– Коли необхідно було визначитися, я написав заяву, де вказав, що для більш ефективної роботи в міській раді планшет мені потрібен.
– Уже встигли випробувати його в дії?
– На сесію міськради не брав, бо вистачило ресурсу мобільного телефону. А от удома та під час роботи депутатської комісії для ознайомлення з матеріалами використав.
– Ваше депутатство в міській раді піде на користь університету?
– Думаю, що так. Принаймні вдасться краще налагодити співпрацю ЛНТУ з комунальними закладами міста й муніципальною владою загалом.
До того ж, і міська рада від цієї співпраці зможе отримати бонуси. Адже наш навчальний заклад – це колектив професіоналів, котрі є фахівцями в багатьох сферах. А коли за справу береться професіонал – можна вирішити будь-яку проблему.
– Ви член депутатської групи «Новий Луцьк», де згуртувалися соратники Ігоря Палиці. Голова наглядової ради ЛНТУ Олександр Лазорко – теж давній товариш Ігоря Петровича. Чи зустрічалися вже з паном Лазорком, аби обговорити концепцію подальшого розвитку університету.
– Щодо наглядової ради – скажу відверто: хотілося б більш активної її роботи. Саме тому зараз активно працюю з Олександром Івановичем і вже бачу від цих зустрічей реальний конструктив.
– А що з приводу роботи новобраного ректора думає сам колектив? Ви як керівник уже зустрічалися з колегами?
– Наразі викладачі у відпустках. Тому в другій половині серпня матимемо розмову з поки легітимним керівним складом вишу, обговоримо перспективний план дій, кадрові ротації (вони будуть неодмінно). А потім зустрінемося та поспілкуємося на цю тему з усім колективом.
– Довіра колег, яку вони продемонстрували, обравши вас ректором, зобов’язує до ефективної роботи (в чому ви вже зараз переконалися). На депутатську діяльність часу не забракне?
– Звісно, хотілося б частіше приділяти уваги своїм виборцям, більше бувати на своєму окрузі. Але на ефективність роботи як обранця громади моє ректорство не повинно впливати. Просто більше залучатиму помічників.
– Це означає, що восени ви вкотре візьмете участь у виборах?
– Так, бо переконався: у представницькій владі катастрофічно не вистачає професіоналів. Якщо брати Луцьку міську раду, то її треба змінити на відсотків 60, аби посадити у крісло депутата тих, хто не в політику грається, а конкретними господарськими справами займається.
– Від якої партії плануєте висуватися і чи багато пропозицій надходить?
– Пропозицій багато. Озвучувати не буду. Поки що всі приймаю та обдумую.
– Як ректору потужного вишу не затісно буде в міській раді і чи не поглядає на рівень області?
– Наразі ще не визначився. Але до осені, думаю, прийму остаточне рішення.
– Що ж: успіхів вам! Дякую за розмову.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.