Щоб картоплі було багато

Цікавим і оригінальним експонатом поповнилась центральна  експозиція Музею історії сільського господарства Волині-скансену, який у с. Рокині Луцького р-ну надіслав із Києва хрещений батько установи – Петро  Теслюк. 
Це – велика монографія, науково-популярне видання – «Українська картопля» – під редакцією та з дарчим підписом від авторів: самого Петра Сергійовича та його доньки Лесі Теслюк.
 На 244 сторінках крейдованого паперу висвітлено історію поширення та вирощування картоплі, яку називають «другим хлібом», на території України протягом майже трьох століть. У ній розповідається про особливості ґрунтово-кліматичних умов розведення картоплі, досягнення у селекції та насінництві, характеристику сортів у взаємодії з умовами вирощування, їх споживчі та кулінарні властивості. 
«Не одному волинському господареві також буде цікаво дізнатися про технології виробництва і зберігання картоплі, поширені хвороби та шкідники, заходи боротьби з ними. Тут є матеріали про традиції споживання «другого хліба», виробництво харчових продуктів, промислову переробку, використання бульб на корм худобі та птиці, – повідомив  директор і засновник музею-скансену, доктор філософії, письменник і член Національної спілки краєзнавців України Олександр Середюк. – Книга містить цікаві сторінки про картоплю у літературі, поезії, піснях, приказках, загадках, снах. Багато ілюстрована, кольорові фотознімки, які здійснили самі автори монографії. Близько 200 одиниць джерельної бази підкріплюють її науковий достовірний ступінь. Оскільки в книзі подано навіть цікаві прийоми вирощування картоплі з народного і зарубіжного досвіду, то монографія хоч наукова, але читається легко і захоплююче». 
Книга розрахована на усіх, хто досліджує, вирощує, чи споживає картоплю.  
Світлана КОМА.
На фото Романа УСТИМЧУКА і з архіву: Петро Теслюк виступає перед працівниками дослідної станції, 1981р.; коли щедрий урожай «другого хліба», тоді й перебирати є що…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *