Без категорії

Шлях командарма та успіх автора

У Російській Федерації завершилося інтернет-голосування, зініційоване однією з бібліотечних мереж. Визначали 45 найкращих книг про війну. І перше місце здобув… автор із Волині.
Отже, найбільшу кількість голосів під час опитування отримала книга під назвою «Путь командарма». Лучанин Сергій Бортніков написав про долю командувача 5-ї Армії РККА, генерал-майора танкових військ Михаїла Потапова, штаб якої до 22 червня 1941 р. розміщувався в Луцьку. Цей будинок зберігся й досі: раніше там була дитяча лікарня, а згодом споруду передали для потреб обласного краєзнавчого музею. 
У книзі «Путь командарма» Сергій Бортніков розповів про долю уродженця Смоленщини, який із початком гітлерівського наступу на чолі армії обороняв Волинь, потім командував військами в битвах під м. Дубно і Житомир, а на завершальному етапі залишки армії на чолі з командувачем Південно-Західного фронту Михайлом Кирпоносом потрапили в оточення  під Києвом. Під час спроби прориву генерал Потапов був поранений і взятий у полон, де перебував до закінчення війни. Після проведеної органами СМЕРШу спецперевірки продовжив службу, а після відставки жив у Москві, де й помер у січні 1965-го.
Художній твір Сергія Бортнікова, написаний російською мовою, допоміг широкій читацькій аудиторії з Росії та України краще зрозуміти трагізм війни та непросту долю тих, хто бере в ній безпосередню участь.
Наш кор.
На фото з архіву: Михаїл Потапов напередодні війни й полону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *