Пріоритетні напрямки діяльності Національної спілки журналістів України – питання безпеки медіапрацівників, співпраця з міністерствами культури та інформаційної політики й оборони, Збройними Силами України, розвиток мережі Центрів журналістської солідарності розглянув 27 червня розширений Пленум Правління НСЖУ.
Також під час засідання йшлося про роботу низки обласних організацій – Херсонської, Рівненської і Донецької, обговорено перебіг відновлення друкованої преси на прифронтових і деокупованих територіях, а також питання заохочення вступу до НСЖУ фрілансерів, воєнкорів, працівників цифрових медіа.
– Досвід, який сьогодні напрацювала НСЖУ, є показовим. Зокрема, відкриті спільно з ЮНЕСКО Центри журналістської солідарності стали авторитетними сервісними хабами від Спілки для медійників у воєнний час, – наголосив у своєму виступі голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Перша секретар НСЖУ Ліна Кущ, секретарі НСЖУ Сергій Череватий і Володимир Данилюк, члени Правління Валерій Долина, Олена Калайтан, Ярослав Климович, Михайло Савчак, Дмитро Тарасюк, голова ревізійної комісії Алла Малієнко, заступник голови ревізійної комісії Йосип Бурчо, членкиня ревізійної комісії Валентина Манжура озвучили свої зауваження та пропозиції.
Правління НСЖУ ухвалило заяви про застосування росією репресивних механізмів, відпрацьованих у Криму, на інших тимчасово окупованих територіях; щодо негайного звільнення українських журналістів, яких незаконно утримує рф; про важливість відновлення медіа як невіддільної частини відновлення України, а також Порядок роботи з заявками на вступ до НСЖУ, поданими онлайн.
Оговорили на Пленумі й актуальне питання взаємодії структурних підрозділів Сил оборони України з українськими та закордонними журналістами.
Генеральний директор національного інформагентства «Укрінформ», Секретар НСЖУ та в недавньому минулому полковник ЗСУ Сергій Череватий наголосив:
«Ми завжди солідарні з нашими колегами. Навіть у суперечливих питаннях безпеки намагаємося знайти порозуміння. Ця солідарність відчутна під час роботи з медійниками, які оперативно допомагають військовим вирішити серйозні питання. Такий професіоналізм напряму залежить від сповідування журналістських стандартів. Водночас, повинен зазначити, що все життя працював пліч-о-пліч із колегами з різних медіа. Мій досвід показує, що нема ніякої системної різниці між військовими і цивільними журналістами. Наприклад, наш колега Володимир Данилюк із цивільної журналістики долучився до армійських структур зв’язків з громадськістю і прекрасно справляється з цим напрямком. Також знаю багатьох медійників у погонах, які залишили військову службу та інтегрувалися в редакції. Так само і я прийшов у колектив, знаючи особливості виробничого процесу. Дуже прошу, аби таких колег підтримувало суспільство».
У той же час Секретар НСЖУ Володимир Данилюк, який до мобілізації 24 лютого 2022 року був головним редактором «Волинської газети», а зараз виконує завдання за призначенням в Оперативному командуванні «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України та прибув у столицю у відрядження, закликав колег до ефективнішої та більш скоординованої роботи. Наголосив, що, звичайно, в армії і навколо неї є чимало проблем, які треба показувати. Але за головної умови: створений інформаційний продукт буде враховувати точку зору офіційних представників Сил оборони і, звичайно, в підсумковому результаті повинен додавати наснаги особовому складові та цивільним у наближенні Перемоги над російськими агресорами. Про наших Героїв на фронті створено чимало патріотичних і мотивуючих відеорепортажів, радіопередач, написано чимало публікацій в електронних та друкованих ЗМІ, але цю роботу треба продовжувати та посилювати.
«Ми повинні наповнювати інформаційне поле матеріалами, які, по-перше, протидіятимуть ворожій дезінформації, а, по-друге, вселятимуть віру українського суспільства в нашу неминучу Перемогу над рашистськими окупантами. З допомогою всіх голів західноукраїнських осередків Спілки вже вдалося налагодити ефективну комунікацію як із редакційними колективами, так і пресслужбами обласних військових адміністрацій та місцевих рад. Важлива для Сухопутних військ ЗСУ почала поширюватися інтенсивніше. Утім, приклад новини пресофіцера 24 Окремої механізованої бригади імені Данила Галицького Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України про перемогу одного з військовослужбовців підрозділу у престижному конкурсі за серію фотографій із прифронтового міста Часів Яр Донецької області (свого часу в складі одного з батальйонів Сил ТрО ЗСУ Володимир Данилюк теж виконував бойові завдання за призначенням на цьому напрямку, – ред.) буквально зараз підказує: подібну інформацію потрібно поширювати і в ЗМІ, які працюють на аудиторію Донеччини, і в центральних масмедіа!».
Під час засідання було вручено нагороди колегам, яких Верховна Рада України удостоїла Грамот за заслуги перед Україною. Серед відзначених – власна кореспондентка телеканалу «1+1», відома волонтерка і правозахисниця Наталія Фібріх.
Наш кор.
На фото Павла БАГМУТА та Наталії ФІБРІХ: під час журналістського засідання; Секретар НСЖУ та офіцер ЗСУ Володимир Данилюк.