Що таке інформаційна війна та яку роль у ній відіграють журналісти, бачить сьогодні не лише Україна – весь світ! Тож і 6 червня – День журналістики – зустріли медійники Волині по-особливому: із відчуттям надзвичайної відповідальності, вшануванням тих колег, які вже ніколи не повернуться з відрядження, та звісно, з молитвою за перемогу.
А 5 червня сесійний зал обласної ради, в котрому приймаються доленосні для краю рішення, зібрав тих, хто ці рішення доносить до волинян, – журналістів.
Першим, хто поділився своїми думками про медіа-простір Волині та його роль у житті громади, став голова облдержадміністрації Володимир Гунчик:
–У непростий час ви відзначаєте День журналіста. Адже там, на передовій, поруч із солдатом, котрий захищає незалежність України, – журналіст, зброєю якого є мікрофон, камера чи фотоапарат, а ще – сміливість та душа, яку ви вкладаєте в репортажі про сьогодення нашої країни.
Вшанувавши хвилиною мовчання «солдатів преси», котрі віддали своє життя за свободу слова і свободу України, Володимир Гунчик продовжив:
– Півгодини тому поспілкувався з керівниками медіа-видань і вніс пропозицію: нам необхідно розширити й активізувати спів-працю. Бо громада й ті структури, які я представляю, – це спільна влада: влада народу. Тож у визначенні основних завдань ми не повинні ділити владу, а навпаки – об’єднуватися! Спільно працювати на те, щоб волинянин жив краще. І якраз журналіст має показати: а що робиться для цього покращення?
Крім того, Володимир Петрович висловив переконання, що як 2015-го, так і всі наступні роки медійники разом із виконавчою та представницькою гілками влади повинні розробити цілу систему співпраці, де буде розуміння, визначення спільних завдань і підтримка в їх реалізації.
– Сьогодні, в надзвичайно важкий для України час, оголилися всі проблеми суспільства. А ви, котрі перебуваєте у гущі подій, своїми публікаціями якраз і висвітлюєте ці проблеми, – продовжив голова облдержадміністрації. – Тому надзвичайно важливо, аби все це подавалося чесно, стало підказкою в питаннях «що робити?» і «як робити?» та зрештою допомогло змінити ситуацію на краще.
Дивлячись, скільки в сесійному залі поруч із аксакалами волинської журналістики з’явилося молоді, Володимир Гунчик зазначив:

– Така тенденція радує. Але вкрай важливо нині об’єднувати ентузіазм молоді із професіоналізмом тих, хто десятки років працює в газетах, на радіо й телебаченні. Відтак звертаюся до професіоналів: максимально передавайте свої знання молодому поколінню, підказуйте і допомагайте тим, хто завтра візьме на себе відповідальність висвітлювати події. Бо справді нелегко бути тими, хто першим отримує та опрацьовує інформацію і відразу мусить доступно й водночас правдиво передати її на загал.
Звернувшись до ветеранів ЗМІ, заохочуючи до співпраці викладачів, Володимир Петрович зізнався, що журналістиці та її об’єктивності надає дуже великої ролі. Тому зі свого боку пообіцяв сприяння не лише моральне. Щоб допомогти професійному росту і підтримати в бажанні крокувати в ногу з часом для волинського медіа-простору стануть у пригоді відповідні обласні програми.
Не лишив журналістів без уваги голова Волинської обласної ради Валентин Вітер, відразу звернувшись «Колеги».
– Чому так кажу? Бо поруч із представницькою, виконавчою, судовою гілками ви, журналісти, по праву називаєтеся четвертою владою. Своїми публікаціями і сюжетами ви формуєте не лише громадську думку, а й саме суспільство. В роботі журналіста віддзеркалюється життя. Тому надзвичайно важливо, аби те віддзеркалення було справедливим і чесним.
Валентин Вітер висловив переконання, що робота медійників не проста: сьогодні журналіст розмовляє з екологом, завтра – з лікарем, післязавтра – з математиком. Для того мусиш знатися в тонкощах різних сфер і професій, помітити в розмові якусь родзинку, а потім викласти все це професійно й водночас доступно.

– Тому я переконаний, що журналістика – не просто професія, а частинка вашого життя, яку віддаєте нам, вашим читачам, і яка допомагаєте будувати й розбудовувати нову Україну.
Луцький міський голова Микола Романюк теж подякував «за те, що ви такі є на Волині».
– Сьогодні я спробував себе у ролі журналіста: записував інтерв’ю в директора Волинської держтелерадіокомпанії Ольги Куліш. І в одному запитанні поцікавився: «Як наші, волинські журналісти, дивляться на фоні своїх колег із інших областей?» Бо і сам задавався цим питанням, коли бачив роботу «чужих» журналістів під час відряджень та коли приймав медійників у нас, в Луцьку. Знаєте, дуже приємно, що мої спостереження виявилися подібними до тих, які висловила під час інтерв’ю Ольга Куліш: волинський журналіст, ідучи коридорами влади, не озирається по боках.
Символічне, погодьтеся спостереження. Бо говорить, що наші медійники є рішучими та цілеспрямованими, що «високі» коридори завжди відкриті для людей, які є «зв’язковими» між владою та громадою, а ще свідчить: нема потреби з острахом озиратися, якщо свою роботу виконуєш чесно та професійно. Тож підтвердженням цього стало запрошення Миколи Романюка до подальшої та ще більш плідної співпраці:

– Сьогодні тяжко навіть уявити життя без можливості цілодобового отримувати об’єктивну інформацію навіть із найвіддаленіших куточків. Разом із вами ми будували місто, область, країну. Без вашого слова не було би просування вперед. І від того, яким воно буде надалі, багато чого залежить.
Свою оцінку «трудівникам слова» дали також голова облорганізації спілки журналістів України Михайло Савчак і представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Степан Родич, зазначивши: гідна праця журналістів краю високо оцінена не лише в нас, на місцевому рівні. Творчий доробок волинських медійників, їхню сміливість та об’єктивність відзначено навіть у столиці.
Тож і колектив «Волинської газети» зустрів своє професійне свято з подякою Луцького міського голови Миколи Романюка. Головний редактор «ВГ», заслужений журналіст України Володимир Данилюк і технічний редактор Максим Безніско отримали дипломи за перемогу в обласному конкурсі «Професіонал». Редакторам відділів Оксані Бубенщиковій і Наталії Главнічек голова облдержадміністрації Володимир Гунчик вручив почесну грамоту й подяку. Окрім цього, колектив видання виборов пальму першості в загальнообласному конкурсі на тему «Реформи: утопія, реальність чи перспектива?», який проводила Громадська організація «Центр Реформ» (голова правління – депутат облради, гендиректор «Луцьксантехмонтаж №536» Ігор Чорнуха). Нагороду вручив заступник голови правління Віталій Почтарук. «Волинська газета» також отримала щирі вітання від начальника УМВСУ у Волинській області полковника міліції Петра Шпиги: оскільки керівник правоохоронців нашого краю якраз перебував у відрядженні, то особливо радісно журналісти сприйняли атрибути святкового настрою від керівник СЗГ УМВСУ Оксани Блищик, яка розпочинала свій журналістський шлях саме у «Волинській газеті».
Та не менш цінним стало для журналістів визнання їхньої роботи тими, хто сьогодні ціною власного життя протистоїть загарбнику.
Особливо відрадно було чути вітання від благодійного фонду «Волинь-2014», за тісної співпраці з яким «Волинська газета» неодноразово видавала спецвипуски «Польова пошта», постійно підтримує зв’язок із учасниками АТО та їхніми родинами, веде репортажі з військових полігонів, бувала на Сході, де взамін на новини дарувала нашим бійцям одяг, предмети гігієни, цигарки та свіжі випуски «Волинської газети».
– Завдяки вам воїни мають можливість передати вітання найдорожчим своїм людям, а родичі радо користуються нагодою послати на передову рядки теплих слів своїм захисникам. Ваша інформаційна підтримка надзвичайно потрібна хлопцям, – наголосив виконавчий директор «Волині-2014» Володимир Кривович перед тим, як вручити подяку колективу «Волинської газети». – Бо тільки об’єднавшись – силою слова та силою зброї – ми здобудемо перемогу!
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
На фото автора і Максима БЕЗНІСКА: у фойє облради – виставка фотопортретів волинських журналістів; Максим Безніско та Наталія Главнічек; Оксана Бубенщикова; у центрі між колегами-журналістами – Володимир Данилюк.