Смертоносні переїзди

Ще в 2016 році в області планували належно облаштувати кожен потрібний залізничний переїзд і закрити ті, які практично не використовуються. Але навіть через 8 років після такого рішення ситуація не покращилася. Фактично щомісяця на місці перетину залізниць і автодоріг відбуваються криваві зіткнення…

Отже, ще в 2016 році в облдержадміністрації повідомили: за підсумками наради в першого заступника голови облдержадміністрації Олександра Степанцова окремі залізничні переїзди на Волині пропонують обладнати переїзною сигналізацією згідно встановлених норм. Ті ж переїзди, де відсутній рух автомобільного транспорту або які взагалі не використовується, хочуть ліквідувати. Окрім того, в області вирішили провести додаткову ревізію наявних даних про місця концентрації випадків невиробничого травматизму сторонніх осіб на залізничних коліях.

Як і майже все, що ініціювалося в період губернаторства Володимира Гунчика, до логічного завершення так і не доведено. ДТП на залізничних переїздах відбуваються з системною періодичністю. Причини, звичайно, різні, але наслідки зазвичай трагічні…

Цей рік почався з резонансної ДТП на залізничному переїзді біля села Звірів Луцького району. Водій автомобіля КІА, ймовірно, не вибрав безпечної швидкості і врізався у мікроавтобус Volkswagen. Обійшлося механічними пошкодженнями обох транспортних засобів.

30 червня на переїзді у місті Рожище 20-річний хлопець потрапив пі вантажний потяг сполучанням Ковель-Здолбунів. Потерпілий із важкими травмами потрапив у реанімацію.

31 жовтня на залізничному переїзді в селі Ромашківка Луцького району приміський поїзд «Здолбунів – Ковель» зіткнувся з легковим автомобілем, в якому знаходилися троє пасажирів. Внаслідок аварії постраждали 42-річний чоловік, 42-річна жінка та 12-річна дівчинка; усіх трьох госпіталізували з різними травмами.


У селі Тупали Луківської громади, що на Ковельщині, вранці 7 листопада сталася аварія, у якій легковий автомобіль із водієм та пасажиром потрапив під потяг. Легковик понівечено, люди від госпіталізації відмовилися.

І кров продовжує проливатися на залізничних переїздах. Зрозуміло, що потрібно вживати додаткових заходів, аби водії та пішоходи розуміли, що якщо попереду залізнична колія, то це джерело підвищеної небезпеки.

Світлана КУЛЯ.На фото авторки, порталів «Суспільне. Луцьк» та пресслужби ДСНС: залізничний переїзд в с. Пальче Луцького району; тут у м. Рожище постраждав 20-річний юнак; наслідки аварії біля с. Ромашківка Луцького району.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *