Більше двох сотень дітей із усієї Волині зустрілися минулого тижня в Шацькому р-ні. І привело їх сюди не тільки бажання позасмагати та скупнутися у Світязі. Юні волиняни прибули на обласний зліт учнівських лісництв. А це означає, що школярі з усіх районів краю боролися за звання кращих в області та за шанс невдовзі представити Волинь на всеукраїнському рівні.
– Зльоти учнівських лісництв давно стали хорошою традицією. Проводити їх почали ще з 1968 року. Та якщо раніше кожен новий захід організовував район, учнівська команда котрого ставала переможцем, то ось уже чотири рази поспіль змагання юних лісівників відбуваються на базі Шацького лісового коледжу імені Сулька, – розповів заступник директора з навчальної та виховної роботи Сергій Віннічук.
Саме цей навчальний заклад обрано неспроста. Тут не лише є можливість приймати значну кількість школярів, а й колектив висококваліфікованих викладачів, які готують завдання для конкурсантів, прекрасна матеріальна база для змагань. Чого, скажімо, вартий музей, що функціонує в коледжі, або дендропарк, де налічується понад 500 видів і форм деревних та чагарникових порід із усього світу!
Відтак учасників обласного зльоту й завдання чекали відповідні.
– У перший день заходу учні представляли свою команду, організовували виставку робіт із соломки, лози, дерева – всього, що виготовили власноруч. Стенди, плакати, добірка світлин були своєрідним підсумком того, чим юні лісівники займалися протягом попереднього року, – розповів Сергій Віннічук.
Під час практичного туру школярі демонстрували вміння на ділі застосувати теоретичні знання. Приміром – визначити тварину за її слідами чи рослину – за її плодом або насінням. Серед завдань – розповісти про лісового мешканця, дивлячись на його опудало, в дендропарку – сказати, що за рослина «прихована» під тим чи іншим номером (для цього підібрали не лише українські, а й «екзотичні» види флори). Цікаво було спостерігати й за тим, наскільки точно зможуть школярі виміряти висоту й діаметр дерева, яке росте, об’єм дошки і колоди.
А завершальним етапом став захист наукових робіт, участь у якому брали 17 найсильніших із 37-ми команд, представлених цьогоріч.
Вихованці Маневицького учнівського лісництва виявилися найсильнішими, тому їм дісталося гран-прі зльоту. Срібло здобули команди Скулинського учнівського лісництва (Ковельський р-н), Підберезівського (Горохівщина) і Губинського (Локачинський р-н). А третю сходинку п’єдесталу посіли юні лісівники Шацька, Смідина (Старовижівський р-н) і Цумані (Ківерцівщина).
– Саме з команд-переможців ми сформуємо збірну області, – підсумував Сергій Віннічук. – І будемо сподіватися: на всеукраїнських змаганнях (де Волинь уже шість років поспіль здобуває почесне друге місце) нам урешті вдасться стати золотими призерами!
Оксана БУБЕНЩИКОВА.