Найголовнішим інструментом нового військового омбудсмена буде розгляд і реагування на скарги. «Ми хочемо в законі прописати дуже обмежений термін реагування. Можливо, три чи п’ять днів», – сказала призначена на цю посаду Ольга Решетилова. Але ще потрібно ухвалити відповідний закон…
Під час спілкування з новою посадовицею Володимир Зеленський наголосив, що Ольга Решетилова – відома, досвідчена та ефективна правозахисниця.
Також він зазначив, що головне завдання – разом із Міноборони та громадянським суспільством підготувати законопроєкт про військового омбудсмена та всі необхідні засади роботи цієї інституції.
Буквально через кілька днів вона розповіла, що 31 грудня 2024 року вже отримала звернення про побиття військового в одному з підрозділів.
«Це ті випадки, коли треба дуже швидко реагувати та включати ВСП, правоохоронців, вище командування. Задача омбудсмена та його офісу буде в тому, щоб реагувати на це швидко, не відкладати звернення, бо бувають випадки, коли військовому загрожує небезпека», – зазначила омбудсменка в ефірі Національного телемарафону.
Утім, щоб в Ольги Решетилової були реальні інструменти впливу на ситуацію, потрібен відповідний закон. А його парламент ще навіть не розглядав у комітетах…
До цього призначення справами військових намагався займатися Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Світлана КУЛЯ.
На фото пресслужби Президента України та Тетяни СТЕПАНОВОЇ: Ольга Решетилова; Глава держави спілкується з військовою омбудсменкою у своєму кабінеті на Банковій.