То які межі Парку імені 900-річчя Луцька?

Справжні межі Парку імені 900-річчя Луцька

Офіційно межі Парку імені 900-річчя Луцька затвердили лише у 2014 році. Проте станом на липень «довоєнного» 2021 року вони були не нанесені на публічну кадастрову карту. Тобто, їх ніби й не існує… Але яких насправді розмірів були другі за величиною «зелені легені» обласного центру і чому вони постійно зменшуються та захаращуються?…

Як відомо, зелені насадження на обох берегах річки Сапалаївки від мосту пр-ту Відродження і аж до мосту по вул. Карпенка-Карого на відльній від забудови територіях з’явилися на початку далекого 1985 року, коли місто готувалося відзначати круглу дату з часу першої писемної згадки.

Працівники комунальних служб за бюджетні кошти висаджували кущі та дерева різних порід, у тому числі на великій ділянці трикутника між вул. Чорновола і Карпенка-Карого. На картах містах тієї епохи ця зелена ділянка так і позначалася: Парк імені 90-річчя Луцька.

Але згодом, коли мером міста став Антон Кривицький, вже на інших картах ця самісінька місцина вже позначалася як територія, котра поросла дикоростучими чагарниками!

Більшу частину її узяв «в оренду» раніше нікому не відомий бізнесмен, який, утім, змін не тільки вирубати дерева, але й спорудити там цілий готельно-ресторанний комплекс «Срібні лелеки». Щоб місцеві жителі не заважали, було демонтовано кладки через річку (їх не відновлювали, бо люди робили їх самотужки), а також спорудили великий металевий паркан.

Потім забудова продовжилася, і наразі існує вже мінімум зо 5 споруд незрозумілого правового статусу…

Але проблема полягає навіть не в цьому: прибережна смуга біля Сапалаївки залишилася фактично кинутою напризволяще, тут панує дика стихія та безлад.

І коли «Сила правди» 4 роки тому намагалася визначити, чому, починаючи з 2001 р., роздавали земельні ділянки в іншій частині парку різноманітним родичам місцевих «сильних світу цього», про цю частину колись заповідної території колеги-журналісти, вочевидь, не знали.

Так коли це станеться, що будуть підняті архівні дані та Парку імені 900-річчя Луцька повернуть його первозданні межі, міська влада чіткої відповіді 4 роки тому не змогла надати в коментарі журналістам «Сила правди», які з приводу цього надрукували публікацію під заголовком «Парк без меж: Луцьк втрачає зелені зони на користь забудовників».

Але рано чи пізно це має відбутися. І повномасштабна війна не є аргументом, щоб не захищати інтереси громади в тилу.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото автора: на цьому місці біля автомобільного мосту через річку Сапалаївку по вул. Карпенка-Карого в 1985 році й починався Парк імені 90-річчя Луцька.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *