З 18 до 20 лютого по всій Україні відбулися заходи, присвячені третій річниці Революції Гідності. Відповідні жалобні урочистості пройшли й на Волині, де було все мирно, спокійно і гідно. А от у Києві влада, як і колись, дмухає на холодне, викликаючи жар…
Події трирічної давності у столиці стали найдраматичнішими в історії Євромайдану, коли влада застосувала проти своїх громадян зброю. Більше сотні людей віддали своє життя за право жити в демократичній країні та будувати в ній європейське майбутнє. Саме в ці дні й у Луцьку 3 роки тому відбулося запекле протистояння, яке закінчилося штурмом волинського «Білого дому», захопленням адмінспоруди УМВСУ у Волинській області та навіть прикуттям кайданками до сцени тодішнього голови облдержадміністрації, регіонала Олександра Башкаленка…
Дякувати Богу, тоді на Волині обійшлося без жертв. А от у числі «Небесної Сотні», яка так і не повернулася з Майдану, навічно записані наші земляки: Василь Мойсей, Юрій Сидорчук, Віктор Хом’як, Едуард Гриневич, Сергій Байдовський, Василь Гриневич, Іван Тарасюк та Олександр Бадера.

Традиційно найголовніші події розгорнулися в обласному центрі. Аби згадати земляків, які віддали свої життя під час Революції Гідності, біля пам’ятника «Волинські Герої Небесної Сотні» та могили Василя Мойсея зібралися рідні полеглих, учасники Революції Гідності, представники установ, підприємств, організацій, учнівської молоді та громадськість.
Разом із ними помолитися за душі загиблих Героїв прийшли й представники обласної і міської влади: перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик, заступник голови обласної ради Роман Карпюк, перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов, секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко, заступник міського голови Андрій Киця, начальник ГУ Нацполіції Волинської області Петро Шпига, начальник УСБУ у Волинській області Юрій Фелонюк, прокурор області Максим Киричук, керівники фракцій в облраді Анатолій Вітів («Свобода») і В’ячеслав Рубльов (УКРОП).

Панахиду відслужив митрополит Луцький і Волинський УПЦ Київського патріархату Михаїл, а згодом пам’ять полеглих пошанували й представники іншої гілки православ’я на чолі з керуючим Волинською єпархією УПЦ єпископом Волинським і Луцьким Нафанаїлом. Спочатку вони прийшли до Стели на Театральному майдані, а потім побували на Меморіалі «Вічна слава».
Голова облради Ігор Палиця цього дня перебував поза межами області. Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик саме 20 лютого організував прийом громадян у смт Любешів, а дорогою разом із районним начальством відвідав могилу Едуарда Гриневича, подарувавши родині полеглого Героя диск із записом фільму «Герої Небесної Сотні – Едуард Гриневич».

У Ковелі основна частина урочистостей за участі міського голови Олега Кіндера та очільників районної влади відбулася в місцевій бібліотеці, а потім панахиду за Героями, які віддали своє життя на Майдані і в зоні бойових дій на Сході країни, відслужив благочинний УПЦ КП протоієрей Анатолій Александрук разом із духовенством.
У Нововолинську 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, на фасаді вищого професійного училища встановили меморіальну дошку Богдану Корнелюку, який колись тут навчався і який поліг смертю хоробрих у зоні АТО 12 січня ц. р. А перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський виступив перед учасниками жалобного віче біля фото стели «Герої Небесної Сотні», які особливо пошанували свого земляка-нововолинця Сергія Байдовського. Панахиду за загиблими відправили священники УПЦ Київського патріархату на чолі із настоятелем Свято-Духівського храму, митрофорним протоієреєм Стефаном Фульмесом. На завершення пролунав духовний гімн України «Боже, великий, єдиний, нам Україну храни!».

А в Княжому місті до учасників жалобних заходів на честь «Небесної Сотні» та полеглих героїв АТО долучилися міський голова Петро Саганюк, його заступниця Лариса Кулікова, керівники районних органів влади та представники громадськості. Були вінки, квіти, панахида місцевого духовенства…

Незважаючи на побоювання нинішньої влади, ніяких порушень громадського порядку чи спроб штурму адмінстративних споруд не було. Щодо столиці, то 19 лютого ввечері учасники блокади окупованих територій Донбасу на чолі з народними депутатами Семеном Семенченком, Єгором Соболєвим і Володимиром Парасюком спробували поставити біля Адміністрації Президента України намет із агітаційною продукцією, але силами мобілізованих понад 6 тис. бійців Нацгвардії і поліції учасників ходи відтіснили на Майдан Незалежності, а 6 осіб спочатку затримали, а потім притягнули до адмінвідповідальності за порушення правопорядку.
Роман УСТИМЧУК.
На фото Володимира ДАНИЛЮКА, Петра КРИВОШЕЯ, прес-служби єпархії УПЦ, Нововолинської і Володимир-Волинської міськрад та Агенції «Reuters»: 3 роки тому волинський «Беркут» стояв на колінах у Луцьку і просив прощення; «блокпост» на Театральному майдані; мітинг-реквієм на Меморіалі «Вічна Слава»; таблиця на честь полеглого на фронті Богдана Корнелюка; панахида у Володимирі-Волинському; поліція розганяє в Києві учасників ходи 19 лютого.