Перший заступник голови обласної ради Юрій Лобач провів робочу нараду з головними лікарями медичних закладів краю. На засіданні обговорили питання щодо організації забезпечення лікувально-профілактичних закладів області картоплею та іншими овочами.
Прес-служба облради інформує, що пан Лобач запевнив присутніх: своє сприяння в заготівлі картоплі від населення та сільськогосподарських підприємств уже пообіцяли голови райрад. Було погоджено також, що в цьому році для таких потреб потрібно зібрати понад 300 тонн картоплі, тому за кожним районом було закріплено кілька медичних установ, у які вони постачатимуть овочі.
В обласну клінічну лікарню, яка має річну потребу в картоплі у понад 100 т, «другий хліб» постачатиметься з Ковельського, Луцького, Любешівського, Маневицького, Ківерцівського та Камінь-Каширського р-нів. В обласну психіатричну №1 завезуть 17 т картоплі з Володимир-Волинського р-ну, в психіатричну №2 (смт Олика Ківерцівського р-ну), що має потребу у 15 т – із Ківерцівського. В обласний онкологічний диспансер, що потребує 35 т, овочі постачатимуть із Ратнівського та Рожищенського р-нів, в обласну дитячу лікарню (25 т) – із Горохівського та Камінь-Каширського. В наркологічний диспансер (8 т) – з Турійського, в протитуберкульозний диспансер (55 т) – з Любомльського, Шацького, Горохівського та Маневицького р-нів, в обласну інфекційну лікарню ( 15 т) – з Турійського, а в госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни (10 т) – із Луцького р-ну. Окрім того, Луцьку міську клінічну лікарню картоплею забезпечить Локачинський р-н (10 т), Луцький клінічний пологовий будинок (10 т) – Старовижівський.
Юрій Лобач закликав керівників лікувальних закладів та голів райрад відповідально підійти до вирішення цього питання, адже цьогоріч врожайність картоплі дещо нижча від попереднього року. Він повідомив, що особисто опікуватиметься цим питанням та забезпечуватиме зворотній зв’язок між усіма сторонами.
У той же час нічого не повідомляється про те, яким чином братимуть участь у заготівлі «другого хліба» для потреб своїх пацієнтів працівники вище згаданих лікувальних закладів. Бо якщо органи місцевого самоврядування прагнуть допомогти медустановам отримати для своїх їдалень безплатні продукти, а селяни готові безкоштовно зібрати та подарувати хворим вирощену ними сільгосппродукцію, то що заважає медикам організувати хоча б один суботник та допомогти людям бодай перебрати картоплю та наповнити нею мішки, так і не зрозуміло… Виходить, що в «битві за другий хліб» на передову йдуть далеко не всі.
Роман УСТИМЧУК.