Без категорії

У госпіталі – помічники з Німеччини

У гарнізонному госпіталі, який готується до 75-річчя, побував Карл-Герман Крог, голова спілки «Мости в Україну»  (Федеративна Республіка Німеччина), який надавав найнеобхіднішу допомогу цій установі. В тому числі й у той період, коли у його стінах були сотні поранених воїнів після найзапекліших фрагментів українсько-російської війни.

Луцький гарнізонний військовий госпіталь (військова частина А4554) готується до 75-річчя, яке відзначатиме наприкінці червня. На подвір’ї киплять приготування: фарбують лавки, підрихтовують стіни старезного приміщення… Госпіталь не пустує, тут достатньо пацієнтів. Але, на щастя, у коридорах поранені вже не лежать. В один зі звичайних робочих буднів до медустанови завітав і Карл-Герман Крог, (не лише  керманич «Мостів в Україну», а й голова спілки ветеранів вермахту округу Детмольд землі Північний Рейн-Вестфалія) з ним дружина пані Маріанна, пастор, член ради директорів спілки «Мости в Україну»  Манфред Мьоллер також із дружиною.  

•    Спілка «Мости в Україну» має понад 15-річну історію. була створена, щоб реалізовувати проекти, спрямовані на підтримку української молоді (стажування , навчання в Німеччині, тощо). З часом благодійний проект виріс у щось значно потужніше: взаємні візити ветеранів, які у Другу світову були по різні боки фронтів, перші рукостискання сивочолих вчорашніх бійців, пам’ятник жертвам тієї війни в Ковелі, що став символом примирення, і головне численні гуманітарні, в тому числі й медичні,  вантажі на Волинь.

Один із буденних візитів пана Крога на Волинь. Ступивши на подвір’я госпіталю, він першим чином прямує до гаражів, щоб «провідати» реанімобіль, який нещодавно презентував закладу в якості благодійної допомоги з Німеччини. Поки хлопці шукають, хто б завів машину (бо оглядини сталися спонтанно)  Крог упевнено сідає за кермо і виводить автівку на лікарняне подвір’я. Фото на згадку. Німецький гість пояснює: так треба, щоби мати підтвердження благодійного візиту і отримати змогу ініціювати подальші добрі справи. Привітати добрих друзів установи (хоча до цього моменту і заочних) виходить керівник госпіталю Олександр Хоменко.

Уже за філіжанкою кави із Карлом-Германом Крогом Олександр Миколайович згадає: перше знайомство з німецьким благодійником відбулося ще у 95-му, коли хірург Хоменко (як лікар) супроводжував волинських ветеранів під час візиту до Німеччини, організованого спілкою «Мости в Україну». Тоді ж у 95-му госпіталь отримав і перші ліжка. Потім знову оновлював ліжковий фонд за підтримки  Карла-Германа Крога, отримували інші гуманітарну допомогу.  А в період найбільш драматичних сторінок у житті госпіталю за його 75-річну історію (це сьогоднішня війна) просто життєво-необхідною для українських захисників, яких зцілює цей медзаклад, став сучасний реанімобіль. Як розповів Олександро Хоменко, реанімобіль уже 15 разів забирав із Дніпра важкопоранених бійців, а недавно транспортував хворого до Мінська для трансплантації нирок.

Як колишній військовий, учасник Другої світової, Карл-Герман Крог розуміє, що відбувається нині в Україні. Цікавився, чи продовжують поступати в госпіталь поранені (продовжують), який характер поранень мають, яка допомога потрібна установі. Історія партнерства безперечно матиме продовження.
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *