Міністерство внутрішніх справ учора відсторонило шістьох топпосадовців напрямку матеріально-технічного забезпечення Головного управління Національної гвардії. Раніше ЗМІ повідомляли про обшуки 9 та 10 травня, які проводило Національне актикорупційне бюро.
«6 посадовців керівної ланки напрямку матеріально-технічного забезпечення Головного управління Національної гвардії відсторонені від посад. МВС призначило службове розслідування. Надається повне сприяння слідству», – відреагували на гучний скандал у Міністерстві внутрішніх справ, якому й підпорядкована Нацгвардія.

Що сталося?
Детективи НАБУ проводили обшуки в рамках справи, відкритої за трьома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом);
ч. 3 та ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
Детективи НАБУ прийшли з обшуками додому до:
командувача Нацгвардії бригадного генерала Олександра Півненка;
директора Департаменту логістики ГУ НГУ полковника Сергія Гриценка;
заступника директора Департаменту логістики ГУ НГУ полковника Миколи Модлінського;
заступника директора Департаменту логістики – начальника управління автомобільної та бронетанкової техніки ГУ НГУ полковника Олександра Калатинця;
начальника управління розквартирування і капітального будівництва полковника Дениса Ганаза;
начальника Центральної бази виробничо-технологічної комплектації НГУ (м. Київ) полковника Володимира Федоровського.
Обшуки також відбувалися у службових приміщеннях Центральної бази забезпечення ГУ НГУ.
За даними слідства, командувач Нацгвардії, змовившись із іншими посадовцями, міг отримати хабар у розмірі 190 млн грн. Підозрювані могли отримати кошти за сприяння укладання договорів та визнання переможцями конкретних підприємців під час закупівлі товарів робіт та послуг, замовником яких була Центральна база виробничо-технологічної комплектації Нацгвардії. Йдеться про отримання як винагороди автівки Toyota RAV-4 2023 року та нежитлового приміщення у понад 70 квадратних метрів у місті Києві.
Крім того, обшуки у Сергія Гриценка, Олександра Калатинця, а також заступника командувача НГУ бригадного генерала Олександра Білоуса, пише портал «Цпензор. нет», відбуваються у рамках ще однієї справи, відкритої за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 209 ККУ.
У цьому випадку слідство отримало інформацію, що вказані посадовці можливо змовились із ТОВ «БП ЕКСІМ СВІТОВА ОБОРОНА» та розтратили 199 млн грн грошей Нацгвардії. Зокрема, за даними слідства, фігурантів підозрюють у закупівлі за завищеними цінами гусеничних бронетранспортерів серії FV.
Таким чином, у розпал повномасштабної війни генерали і полковники з керівного складу «нациків» (так по-дружньому називають на фронті нацгвардійців представники інших родів і видів військ) підозрюються у корупційних діяннях на загальну суму майже 400 млн грн.

Далі буде. Тим паче, що можуть виникнути запитання у слідства і до Міністра МВС Ігоря Клименка: чому так зухвало та безкарно тривалий час діяли його підлеглі на чолі з бригадним генералом Олександром Півненком, який із його подачі в липні 2023 року і був призначений на посаду та навіть входив до складу Ставки Верховного головнокомандувача Володимира Зеленського?
І якось по-іншому реагує суспільство на факт вручення 17 лютого 2025 року Олександрові Півненку ордена Святого великомученика Юрія Переможця від Митрополита Київського і всієї України ПЦУ Епіфанія «за віддане служіння Богові й Україні та жертовність у захисті добра і правди».
А ще від 23 березня 2023 року бригадний генерал Герой України – «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові»…
Роман УСТИМЧУК.
На фото з «Вікіпедії», пресслужб МВС і НГУ: командувач НГУ Олександр Півненко у службовому кабінеті; вручення атрибутів «Героя України»; бригадний генерал у зоні бойових дій.