26 березня відбувся показ ходу виконання робіт зі створення багатофункціонального простору для бізнесу у місті Луцьку за адресою вул. П’ятницька Гірка, 2. Простір розміщений в колишньому кінотеатрі “Батьківщина”, що був збудований за Польщі у 1938 році, останніми роками занепадав, але отримав нове життя завдяки міжнародних донорам.
Про це інформує Луцька міська рада.
Ініціатива “Створення багатофункціонального простору для бізнесу в місті Луцьку” реалізується в рамках проєкту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй “Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів”, що фінансується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

Бізнес-простір остаточно ще не завершено, однак вже сьогодні у ньому побували представники донорських організацій – Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, проєкту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй “Підтримка швидкого економічного відновлення українських мунципалітетів”, а також Асоціації міст України.

Площа бізнес-простору становить 2000 метрів квадратних та складається з основного залу для проведення подій площею 400 м 2, що вміщує 300 людей, багатофункціонального холу із зоною коворкінгу, Частину приміщення облаштовано під робочі місця, кілька конференц-залів та офіси.

Завдання бізнес-простору – стати платформою для комунікації між бізнесом і громадою, бізнесів між собою та між громадським сектором. Це створюватиме нові зв’язки всередині бізнес-спільноти та дозволить розширити її можливості. Загальний бюджет проєкту – близько 1,5 млн доларів США, внесок Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ – 900 000 доларів.

“Сьогодні ми не називаємо це відкриттям, лише хочемо показати хід робіт, це ще не завершений об’єкт, завершений він буде виглядати ще краще. Ці перетворення дійсно радикальні. Декілька років тому, коли ми заходили в приміщення, і бачили його стан, то запитували себе, що буде далі і яка взагалі доцільність його існування? Я дуже радий, що вдалося це приміщення зберегти, змінити і надати йому нового змісту. Дякую донорам, партнерам, без вашої фінансової підтримки ми б не змогли цей проєкт реалізувати. Дякую підрядникам “Житлобуд 2” і нашому дизайнеру Людмилі Міськів. Тут є багато цікавих рішень, які підкреслюють історичність цього приміщення, і разом з тим роблять його функціональним і дуже привабливим”, – сказав Луцький міський голова Ігор Поліщук.

“За кошти уряду Німеччини створено такий прекрасний бізнесовий осередок, ми сподіваємося, що скоро в ньому завирує життя, і в першу чергу, – для бізнесу. Це важливо, адже економіка – рушійна сила розвитку суспільства. Дякую проєктантам та представникам міської влади. Цей проєкт був профінансований не тільки за участю міжнародних організацій, а й місто брало активну участь у його фінансуванні. Бажаю, щоб Луцьк надалі розвивався і підтримував простір, а він – приносив місту користь”, – наголосила Валерія Колесніченко, регіональна проектна координаторка GIZ Україна.

“Цей проєкт особливий, він не лише про інфраструктуру, а й про те, щоб дати громадам подальший поштовх до розвитку. Його результати – це безпосередньо сам об’єкт, а також досвід, накопичений під час реалізації проєкту за найвищими вимогами. Для нас це велика честь бути долученими до таких проєктів, і ми готові надавати далі таку підтримку”, – сказав Мустафа Саіт-Аметов, керівник програми з розвитку регіонів ПРОООН в Україні.
“Це не просто приміщення, не просто успішна реалізації проєкту. 15 місяців в умовах війни – унікальні строки для такого об’єкту. І ми просимо ділитися з іншими нашими містами не лише історіями успіху, а й історіями уникнення помилок при реалізації таких проєктів”, – наголосив Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України.

У бізнес-просторі відбулися дві перші панельні дискусії. Їх учасники обговорювали виклики, з якими зіткнулася Луцька міська рада під час реалізації проєкту зі створення бізнес-простору, а також особливості ведення бізнесу під час війни, зокрема, кооперацію і взаємопідтримку бізнесу і влади.
Наш кор.
Фото Луцькради.