У Ковелі планують надати дозвіл на проведення пошукових робіт, ексгумацію та подальше перепоховання останків німецьких військовослужбовців. Раніше місцевим краєзнавцям не були відомі деякі з цих стихійних поховань, що датуються часом Другої світової війни
Про це йдеться в проєкті рішення Ковельської міської ради, пише misto.media.
Представництво Німецької Народної Спілки по догляду за військовими похованнями в Україні звернулося до Ковельської міської ради з проханням дозволити пошукові роботи біля Меморіалу слави та на вулиці Героїв України, а також ексгумацію та перепоховання останків німецьких солдатів часів Другої світової війни з території Свято-Воскресенського собору.
Про існування поховань біля Меморіалу слави та собору було відомо з досліджень місцевого краєзнавця Анатолія Суліка, а про поховання на вулиці Героїв України стало відомо від німецької сторони. Знайдені предмети планують передати до Волинського обласного краєзнавчого музею, що викликає здивування у працівників ковельського історичного музею.
“Чому артефакти, знайдені на території Ковеля, мають бути передані в Луцьк? У 2018 році на території музичної школи німці проводили ексгумацію 400 тіл вояків вермахту. Тоді наші працівники буквально стояли на місці проведення робіт та наполягали передати в музей знайдені там речі: перстень, пенсне, футляр для засобів дезінфекції та шкіряний ремінь німецького військовослужбовця. Якби ми тоді не були присутні й не наполягали, то хтозна, де б опинилися ті речі”, – каже Мирослава Мороз, головна зберігачка фондів КЗ «Ковельський історичний музей».
Фото: Ковельський музей.