Без категорії

У Луцьку запрацював Центр з розшуку осіб

У Луцьку запрацював Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, основною метою діяльності якого є комунікація із родичами й родинами безвісти зниклих.

Прийом родичів зниклих осіб і тих, що потрапили в полон, здійснюватимуть щосереди та щоп’ятниці з 14:00 до 17:00 на Винниченка, 11, у Луцьку, в приміщенні ГУНП у Волинській області. Як розповів заступник начальника слідчого управління ГУНП у Волинській області Максим Новицький, до складу Центру входять фахівці різних служб: окрім органів досудового розслідування, сюди включені спеціалізовані співробітники – оперативні працівники карного розшуку, оперативно-технічних служб, кіберполіції, кримінального аналізу тощо. Також цей Центр взаємодіє із уповноваженим МВС України з питань розшуку безвісти зниклих осіб та іншими громадськими і волонтерськими організаціями. Про це повідомляє поліція Волині.«Робота з розшуку безвісти зниклих осіб на Волині проводиться вже не один рік у зв’язку із військовою агресією, і для нас вона не нова. Основною метою Центру є комунікація із родичами й родинами безвісти зниклих осіб, полонених, військовослужбовців, також цивільних осіб, які зникли в зоні проведення бойових дій за особливих обставин. З цією метою ми в одному місці зібрали всіх фахівців з цього питання, щоб людина змогла звернутися та отримати допомогу в максимально стислі терміни, а також необхідні документи, роз’яснення та консультації», сказав Максим Новицький.
Регіональна координаторка уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Юлія Чайка зазначила, що основною функцією Міністерства внутрішніх справ у цій галузі є координація дій правоохоронних органів в системі розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Також на базі ГУНП у Волинській області діє лабораторія зі встановлення ДНК-профілів людей, де спеціалісти-криміналісти мають можливість відбирати біологічні матеріали та за допомогою приладу ANDE-6C за 90 хвилин встановити результати чотирьох або п’яти зразків.

Загалом фахівці Центру допоможуть рідним та близьким зниклих безвісти на війні або тим, що потрапили в полон, дізнатись:

  • який алгоритм дій родичів під час отримання ними інформації про безвісне зникнення, полон чи загибель громадян за особливих обставин;
  • інформацію про номер кримінального провадження за фактом безвісного зникнення чи полону громадян; підрозділ ГУНП у Волинській області, в якому воно зареєстроване, стан досудового розслідування й проведених оперативно-розшукових заходів;
  • інформацію про підрозділ (дані слідчого), до якого скероване кримінальне провадження після зміни у ньому підслідності;
  • інформацію про стан виконання та результати призначених судових молекулярно-генетичних експертиз щодо родичів зниклих громадян.

Якщо вам відомі факти зникнення громадян, їх викрадення або взяття у полон, негайно звертайтесь до найближчого підрозділу поліції із відповідною заявою. У кожному підрозділі є фахівці, які безпосередньо займаються цим напрямком роботи та допоможуть вам.

Крім того, отримати консультацію фахівців Центру можна щоденно з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00 за номерами телефонів: +38 (068)3374130, +38 (095)2223701, +380 (73) 406 53 24.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *