У Нововолинську пройшов молодіжний тренінг. Як це було?

Нововолинськ

У п’ятницю, 5 липня, у Нововолинську відбувся тренінг «Місто змін: синергія молоді для розвитку громади», який об’єднав понад 20 школярів, у тому числі зі статусом ВПО, із міста Нововолинськ  та навколишніх сіл Тишковичі та Грибовиця.

Проєкт складався із трьох навчально-практичних блоків з проєктного менеджменту, публічних виступів та комунікацій, що дало учасникам без попереднього досвіду максимально об’ємно зануритися у тему, як створювати якісні зміни у громаді власними силами.

Тренінг є частиною міжнародного проєкту «Blue Hearts», і реалізується ГО «Молоді Агенти Змін» у співпраці з партнерами. Фінансується ініціатива Європейським Союзом в рамках програми Erasmus+. Учасники на початку події дізналися більше про можливості від ЄС та перевірили свої знання про цю інституцію за допомогою інтерактивного квізу, який провела організаторка тренінгу та посолка європейської молоді Дарина Линник.

«Не можна намагатися насаджувати зміни, якщо мешканці не відчувають їхньої потреби»

«Це мої другі відвідини Нововолинська, сама я родом із Черкащини, також шахтарського містечка Ватутіне, до речі, досі іще не декомунізованого. Багато вуличок схожі із рідним містом, тому відчуваю себе майже, як вдома. Я захотіла повернутися сюди реалізовувати проєкт, який підтримуватиме молодь, адже відчула, як тут формується ціла екосистема небайдужих людей, які прагнуть реалізовувати фантастичні ідеї, які будуть впливати не тільки на перспективи розвитку міста, а й на свідомість людей. Не можна намагатися насаджувати зміни, якщо мешканці не відчувають їхньої потреби. Тут я відчуваю, що населення спрагле розвивати себе та своє місто, це мене дуже мотивує», – розповідає Дарина Линник.

Сергій Корнилюк, консультант з місцевого економічного розвитку, тренер програми “Агенти змін” МАНУ (2016-2023), почав свій навчальний блок із з’ясування складників проєкту та того, як їх створювати виходячи від якоїсь проблеми чи власної мрії. Після цього Діана Мазурок, проєктна менеджерка ГО «Молодіжні вітрила», розповіла про методики управління проєктами та поділилася власним досвідом реалізації молодіжних ініціатив. Насамкінець, Дмитро Гіналюк, співзасновник і голова ГО «Молодіжні вітрила», провів інтерактивну лекцію із порадами, як найліпше комунікувати із цільовою аудиторією та стейкхолдерами заради успішного просування та популяризації проєктів у громаді. 

Особливістю тренінгу було те, що учасники не тільки отримали нові для себе знання, а й мали можливість одразу все використовувати на практиці, розробляючи власні проєктні ідеї та отримуючи зворотній зв’язок від тренерів.

У результаті 9 команд представили свої ідеї, які стосувалися великого різноманіття тем таких, як допомога безпритульним тваринам, створення теплиць, благоустрій територій, показ фільмів, розвиток спорту та інші. проте команда журі на основі критеріїв визначила трьох переможців, які отримують менторську та фінансову підтримку у розмірі 3 тисячі грн.

До кінця серпня 2024 року планується реалізація таких проєктів, як культурно-музичні вечори, тренінг із надання домедичної допомоги просто неба та арт-терапевтичне розмалювання сільського клубу.

Дарина ЛИННИК

Фото авторки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *