Суха літня погода таки принесла людям не лише задуху та опіки, але й допомогла їм заглибитися у власну історію. Через обміління річок та озер вони побачили те, що раніше було недоступним. Врешті, про древній човен, знайдений у р. Стир поблизу с. Старосілля Маневицького р-ну, «Волинська газета» повідомляла неодноразово. А от колеги та партнери по співпраці з брестської газети «Заря» щойно сповістили й про свою унікальну знахідку: на березі р. Мухавєц на території меморіального комплексу Брестська фортеця ідентифіковано залишки древніх дерев’яних споруд. Виявив їх місцевий краєзнавець Іван Чайчиц.
На думку провідного спеціаліста з археології «Брестреставраціяпроект» Аляксандра Башкова, дерев’яна конструкція в древні часи укріплювала берег р. Мухавєц. Точно визначити час будівництва допоможуть дослідження деревини, проте за століття вона так затверділа, що в процесі відпилювання зразків для досліджень поламали кілька залізних полотен.
А завідуюча філією «Археологічний музей «Бєрєстьє» Свєтлана Щєрба повідала: існує домовленість із Інститутом біофізики та клітинної інженерії НАН Білорусі щодо проведення додаткових досліджень у мінських лабораторіях.
Відтак, невдовзі стане відомо, хто, коли і для чого будував укріплення на березі р. Мухавєц у вигляді череди тесаних брусків довжиною до
Роман УСТИМЧУК.
На фото з газети «Заря»: ось таку знахідку досліджують білоруські науковці.