Як мандат у «зеленої» голови-мільйонерки МСЕК відбиратимуть? І чому волинська ексзаступниця голови облдержадміністрації Мирослава Якимчук у порівнянні з подільською депутаткою Тетяною Крупою і бідна, як церковна миша, і чиста, як сльоза?
Хмельницькі «слуги» прокинулися: запустили процедуру позбавлення Тетяни Крупи імперативного мандата депутата облради. А як вона потрапила в прохідну частину списку? Хто пропонував цю кандидатуру і хто повинен нести політичну відповідальність разом із нею? Ой, цікаве «олів’є» виходить…
Партія «Слуга народу» на четверту добу після загальнонаціонального скандалу таки запустила процедуру позбавлення імперативного мандата щодо керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи. Її виключать зі складу депутатів обласної ради. Але швидко це не буде… Бо потрібно, щоб відбувся з’їзд партії, потім рішення надішлють в облвиборчком, він ухвалить постанову, визначить іншого депутата, і за це все повинні на сесії проголосувати обранці громади…
Як відомо, 3 і 4 жовтня ц. р. правоохоронні органи провели обшуки в рамках провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби. Обшуки проводились у службових кабінетах та за місцем проживання Тетяни Крупи та її високопоставлених родичів. Загалом, як нагадує Агенція «РБК-Україна», було виявлено та вилучено:
100 тисяч доларів США у робочому кабінеті Тетяни Крупи;
майже 5,24 мільйона доларів США, 300 тисяч євро, понад 5 мільйонів гривень, а також брендові прикраси та коштовності за місцями проживання.
Зокрема, виявилось, що родина Тетяни Крупи володіє десятками об’єктів нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, елітними автомобілями, готельно-ресторанним комплексом та нерухомістю за кордоном.
Вже 5 жовтня 2024 року підозрювану, яка буквально купалася в стодоларових купюрах, було затримано, правоохоронці їй оголосили підозру. Особа стала відомою на всю Україну…
«Тетяна Крупа не є і не була членом партії «Слуга народу», а під час зборів політсили її було виключено з фракції «Слуги народу» в Хмельницькій облраді», – 7 жовтня повідомили в пресрелізі у президентській партії.
Там підкреслили:
«Партія «Слуга Народу» завжди стояла та стоятиме на позиціях нетерпимості до будь-яких проявів корупції. І у випадках неприпустимих дій – з правового та етичного погляду – ми миттєво ухвалюємо відповідні рішення, незважаючи на прізвища чи посади. Всі причетні до корупційних схем мають відповідати перед законом».
Того ж 7 жовтня 2024 року керівниці комунального підприємства облради «Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи» в суді обрали міру запобіжного заходу на час досудового слідства у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб із можливістю внесення застави розміром 500 млн гривень.
Їй оголосили підозру у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України). У разі доведення провини їй загрожує позбавлення волі до 10 років з конфіскацією усього майна.
Що ще відомо про Тетяну Василівну, яка народилася 12 липня 1960 року? Вона членкиня депутатських груп «Медицина Хмельниччини» та «Єдність», входить до постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту. Свого часу вона закінчила Тернопільський державний медичний інститут; Тернопільський національний економічний університет. Їй було присвоєне почесне звання Заслужений лікар України.
Як вона потрапила в список кандидатів у депутати від президентської партії на Хмельниччині?
Закулісні моменти не відомі. З відкритих джерел: список із 60 претендентів очолював тоді ще 46-річний Сергій Мандзій, народний депутат України від партії «Слуга народу», член комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин і міжнаціональних відносин.
7 листопада 2020 року обласна виборча комісія оприлюднила результати волевиявлення під час обрання депутатів Хмельницької обласної ради. Про це написало місцеве видання «Є».
За №1 обраною оголосили… Тетяну Крупу, головного лікаря КП «Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи». Потім пішли власники крупних фірм як «нові обличчя» «нової влади».
Далі вигулькнули високопоставлені представники медицини. П’ятий результат отримала Оксана Бочкарьова, директор КНП «Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни».
Наступним став ще один їхній колега: Яків Цуглевич, директор КНП «Хмельницька обласна лікарня».
Народний депутат Сергій Мандзій виявився тільки восьмим. А дев’ятим – Андрій Козюра, тезка волинського депутата облради від «Батьківщини», який трудиться на посаді генерального директора ВП «Хмельницька АЕС».
У підсумку – третє місце серед партій і 14.8% голосів виборців.
Як бачимо, позапартійна Тетяна Крупа восени 2020 року опинилася на 1 місці серед усіх інших подільських «слуг народу», забезпечила так багато голосів, що це дозволило набрати фракцію у кількості 10 осіб (квота – 7; список – 3). І як лідера позбавляти мандата?
Можливо, на це відповість корінний хмельничанин, народний депутат Сергій Мандзій, який той спи сок формував та очолював? Фігура теж доволі яскрава!
З відкритих джерел: Голова ГО «Хмельницька платформа» та «Сильне місто». Голова Федерації хокею Хмельницької області та Голова Ради Федерації хокею України. У «лихі 90-ті» починав трудову біографію вантажником магазину №86 Хмельницького об’єднання «Продтовари». Хто тоді жив, той знає: це дуже «крута» посада!
Потім зайнявся бізнесом. Далі майнув у політику: у 2002 році обраний.
обраний депутатом Хмельницької міськради за мажоритарним округом; через чотири роки знову здобув мандат, але від списку «Народний блок Литвина».
У 2010 році він уже депутат цієї є ради від «Народної партії».
Коли Володимир Литвин став непопулярним, Сергій Мандзій уже від «Блоку Петра Порошенка» безуспішно намагався мером міста Хмельницького, але членом виконкому його таки обрали.
А влітку 2019 року він записався у список партії «Слуга народу» і під №186 таки потрапив у парламент, де перебуває й зараз.
У жовтні 2020 року, незадовго до місцевих виборів, у місцевому виданні «Хмельницький.news» у пропагандистській публікації під заголовком «Наше завдання – щоб люди на місцях відчули якісні зміни на краще!»
на запитання, як у «Слузі народу» відбирали кандидатів у депутати, в тому числі й Тетяну Крупу, Сергій Мандзій заявив:
«У нас немає жодних зобов’язань перед представниками місцевих олігархів і кланів, тому ми налаштовані радикально оновити депутатський корпус як в обласній раді, так і у кожній територіальній громаді.
Хто будуть наші кандидати? По-перше, наші активісти, які зарекомендували себе на минулих президентських та парламентських виборах і готові змінювати місцеву політику.
По-друге, ми вже маємо певний досвід і розуміємо, що варто також залучати і деяких діючих депутатів – з репутацією, професіоналів, які допоможуть швидко й ефективно запустити роботу новообраних рад. Найголовніше – їм повинні довіряти місцеві громади.
По-третє, кандидатів нам пропонуватимуть місцеві громади. Саме зараз ми розбудовуємо максимальний діалог з людьми на місцях, адже вони, як ніхто інший, найкраще знають свої проблеми і як їх ефективно вирішити. Наша команда перемогла на президентських і парламентських виборах, ми започаткували багато позитивних зрушень на загальноукраїнському рівні, тепер люди чекають позитивних змін на місцях».
Час показав, який відсоток правди в цих словах…
Ото сміху буде, якщо заставу таки внесуть і фігурантка вийде на волю.
А реготу, коли «слуги» не встигнуть у неї відібрати мандат, і Тетяна Крупа прийде на сесію Хмельницької обласної ради!
P.S. Усе пізнається у порівнянні. Тому затримана минулого місяця та відправлена на період слідства у СІЗО лучанка Мирослава Якимчук на тлі хмельницької фігурантки володіє явними перевагами. По-перше, навіть якщо її провину і буде доведено в суді, то максимально, що могла отримати група з 8 фігурантів від понад сотні вивезених через систему «Шлях» ухилянтів, це максимум 500 тисяч доларів США. А Тетяна Крупа тільки в сумках через вікно викидала 2 мільйони «баксів»! Вловлюєте різницю?
По-друге, Мирослава Василівна за день до розголосу написала заяву про звільнення з посади «за згодою сторін» і потрапила в центр уваги вже як ексчиновниця. А Тетяна Василівна ніяких заяв нікуди не подавала і продовжує перебувати як на посаді голови Хмельницької обласної МСЕК, так і з мандатом депутата облради.
Остап КАЛИНА.
На фото Агенції «РБК-Україна», пресслужби ДБР та газети «Є»: Тетяна Крупа у залі суду; перший номер списку хмельницьких «слуг», народний депутат Сергій Мандзій; слідчі дії в кабінеті хмельницької депутатки; під час обшуків у фігурантів волинської «справи Якимчук».
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Редакція також готова надати як самій Мирославі Якимчук, так і визначеній нею уповноваженій особі майданчик для того, щоб висловити її точку зору з приводу висунутих їй звинувачень. А також усім 7 іншим фігурантам. У тому числі й із Хмельниччини було б цікаво почути пояснення на логічні запитання та сумніви…