Національна спілка журналістів України, Центри журналістської солідарності запрошують видавців і співробітників локальних медіа з усіх областей України до участі у Всеукраїнській онлайн-конференції «Уроки 2024: про стійкість українських медіа». Вона відбудеться 18 грудня об 11:00 на платформі ZOOM. Тривалість – 3 години.
Як повідомила Інформаційна служба НСЖУ, спікерами будуть медійники, які у 2024-му пережили переїзд, мають досвід релокації редакції, а також ті, хто продовжує працювати у прифронтових регіонах, поблизу районів ведення бойових дій чи відновив роботу на деокупованій території.
Модератор: Сергій Томіленко – голова Національної спілки журналістів України.
Ключові теми розмови:
– Досвід релокації редакції у 2024-му (підготовка та оцінка ризиків, адаптація на новому місці, збереження колективу, відновлення роботи).
– Робота редакції в зоні бойових дій на третій рік повномасштабної російської агресії (безпека і ментальне здоров’я колективу, робота з аудиторією, тематика публікацій).
– Трансформація медіа (нові формати роботи, проєкти і гранти, медіаменеджмент, вирішення проблеми кадрів, впровадження нових інструментів, ШІ в редакції).
– Робота медіа після деокупації (досвід, потреби аудиторії, нові виклики).
– Медіа для тимчасово окупованих територій (ризики та загрози роботи в окупації, робота з аудиторією, джерелами інформації, каналами поширення новин).
– Правила безпечної роботи для журналістів у 2024 році (планування відрядження, оцінка ризиків, співпраця з пресофіцерами).
Спікери:
Олексій Пасюга, головний редактор газети «Ворскла», селище Велика Писарівка, Сумська обл.
Максим Забєля, головний редактор газети «Рідне місто», Мирноград, Донецька обл.
Олексій Ковальчук, керівник медіа «Вісті Придніпров’я».
Юлія Хорольська, директорка ТОВ «Телебачення “Капрі».
Валентина Пестушко, журналістка херсонського «Радіо X.ON».
та інші.
Зрозуміло, що в роботі конференції візьмуть і журналісти прикордонної з агресивною Білоруссю української Волині.
Наш кор.
Ілюстративне фото Інформаційної служби НСЖУ.