Увага: поляки почали блокувати кордони з… Німеччиною та Литвою!

Поляки блокують кордон із Німеччиною та Литвою Незаконні мігранти

Усе під благовидними намірами «захистити Польщу від навали нелегальних мігрантів». Але насправді в сусідній країні так звані неокомуністи все вище піднімають свої голови та починають становити загрозу громадській безпеці. Причому, діла до кордону з Білоруссю, кудою постачаються всі підсанкційні товари «на болота» вони не мають. А от рубежі з німцями та литовцями – агресивно «охороняють»… Співпадіння? Сумнівно…

Отже, як пишежурналіст Томаш Ужиковські у «Gazeta Wyborcza», так звані «волонтери» «охороняють» західний кордон Польщі від іммігрантів. Як це відбувається? Для прикладу, містечко Любєшин. Знак «Польща, що бореться», поряд із біло-червоними прапорами та банерами з гаслом «Стоп імміграції!», є найпомітнішим символом, який використовують члени самопроголошених «громадянських патрулів», що чатують на польсько-німецькому кордоні.

Його зображують на банерах, одязі та нарукавних пов’язках члени націоналістичних ополчень, що діють, серед інших, під прапором «Руху за захист зерносховища», заснованого Робертом Бєнкєвічєм.

Агресивні групи, що складаються переважно з чоловіків різного віку, збираються на пунктах пропуску через польсько-німецький кордон:

«Без жодних повноважень вони зупиняють та перевіряють транспортні засоби, що проїжджають повз, у пошуках, як вони стверджують, нелегальних мігрантів, яких нібито підкинула до Польщі Німеччина. Дії місцевих шерифів супроводжуються переконанням, яке підживлюється в соціальних мережах, що країну потрібно захищати від потоку іноземців, які «загрожують безпеці наших близьких».

А на рівні органів владі офіційно ухвалили рішення про відновлення пунктів пропуску на кордонах із Німеччиною та Литвою. Ніби звідти суне найбільша загроза для поляків? А кордону з Білоруссю, який став майданчиком для завезених із росії мігрантів і через який на болота» везуть мількони тонн підсанкційних товарів, у Варшаві не бачать?

Словом, у Польщі назріває погана внутрішньополітична ситуація з вкрай негативними заовнішньополітичними наслідками.

Роман УСТИМЧУК.

Фото «Gazeta Wyborcza».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *