О 13.05 25 січня 2014 р. в Волинській обласній раді стало остаточно зрозуміло: сформована на фоні успіхів виконавчої влади більшість з числа депутатів-регіоналів, мажоритарників та тих «слуг народу», які обиралися за списками опозиційних партій, але перебігли під тепле крило сил правлячих, зазнала кількісного зменшення. Проте і в її опонентів немає переваги бодай в 1 голос. Саме ця одна-єдина «золота акція» й стала причиною багатогодинного безрезультатного перебування окремих депутатів облради в сесійному залі, всередині якого були також народний депутат України від «Свободи» Анатолій Вітів і низка т. зв. «громадських активістів», із яких найвідомішими можуть вважатися найвідоміші минулого: генерал-майор міліції Віктор Шивдкий, який колись двічі очолював УМВСУ Волині, а також екс-голова облдержадміністрації Володимир Бондар.
Оскільки голова облради Володимир Войтович, заявивши про те, що перебуває на лікарняному, а на сесію прийшов, щоби виконати свій громадянський обов’язок, передав бразди правління своєму заступникові з партії «Батьківщина» Валентину Вітру, то саме Валентин Степанович і оголосив одразу після 10.00 про початок електронної реєстрації депутатів. Один раз табло висвітлило цифру «36», другий «37».
За регламентом сесія вважається неправомочною, а тому має припиняти роботу, не розпочавшись.
Однак головуючий оголосив…. 10-хвилинну перерву. Порадившись, лідери вирішили спробувати врятувати ситуацію. Тим більше, що в запропонованому порядку денному булли не тільки проект заяви з приводу суспільно-політичної ситуації на Волині та в державі, але й оголошення недовіри голові облдержадміністрації Борису Клімчуку та звільнення з посади Володимира Войтовича…
Ігор Гузь заявив, що, мовляв, хтось увечері телефонував депутатам і повідомляв: сесії не буде. А тому треба трохи почекати, поки відсутніх знайдуть і переконають приїхати до Луцька.
Валентин Вітер оголосив про другу перерву. На півтори години. Щоправда, вона тривала майже вдвічі довше. Проте й це не допомогло зібрати кворум: о 13 год. 05 хв. 01 сек. електронна система зареєструвала рівно 40 депутатів. Оскільки обрано рівно 80, то одного-єдиного депутата й не вистачило, щоб розпочати роботу. Тому Валентин Вітер і був змушений в цій історії поставити публічну крапку.
Хоча… Вона може перетворитися й на інші знаки пунктуації. Наприклад, на три крапки. Або на знак оклику чи – знак питання…
Бо перелік тих, хто прибув на сесію, свідчить, що частина «блудних овець» знову намагається повернутися до опозиційного табору. Серед них, наприклад, депутат-батьківщинівець Анатолій Якубюк, його соратник Василь Байцим, Андрій Турак і Володимир Латковський (тривалий час асоціювали себе з Народною Партією), і навіть син екс-нардепа від БЮТ Євгена Кирильчука – Олександр Кирильчук, який раніше на сесіях з’являвся дуже рідко…
Відтак, присутні вирішили створити на Волині Народну раду, бо не хочуть «утримувати режим, який використовує силу проти власного народу». Тому натомість створять свої сили самооборони у вигляді народних дружин, а вся діяльність буде спрямована, зокрема, на «відновлення конституційного ладу і проведення виборів, аби повернути владі легітимність».
До складу президії НР увійшли Валентин Вітер, а також голови опозиційних фракцій: Роман Карпюк, Олександр Пирожик і Сергій Слабенко. Головою виконкому Народної ради став народний депутат України від Володимир-Волинського округу №19 Євген Мельник (фракція «Свободи»). Вочевидь, саме ця кандидатура в разі змін у системі виконавчої владик раїни й буде пропонуватися на посаду «волинського воєводи» чи «губернатора».
Роман УСТИМЧУК.
На фото Олени ЛІВІЦЬКОЇ:порожньо в президії, не густо й у залі…