21 жовтня на факультет філології та журналістики Волинського національного університету імені Лесі Українки завітав Сергій Штурхецький, журналіст, викладач та медіа-експерт. Зустріч відбулася у рамках кіномайстерні, організатором якої є товариство імені Анни Валентинович.
Про це йдеться на сайті вишу.
Учасників заходу привітала проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, яка анонсувала тематику першої зустрічі у рамках кіномайстерні.
«Сьогодні ви дізнаєтеся про безпекові моменти діяльності журналістів. У наш час – це дуже важливо та актуально», – зауважила Наталія Богданівна і додала, що у листопаді відбудеться друга частина кіномайстерні.
Згодом до слова запросили Сергія Штурхецького, який розповів присутнім про те, як відбуватимуться заняття кіномайстерні. Також він детальніше познайомив учасників заходу із постаттю Анни Валентинович. Зауваживши, що це – українка, яка народилася поблизу Рівного, героїня польського народу, ключова фігура у створенні “Солідарності”, польського руху за соціальну справедливість, який сприяв краху радянського комунізму і, як наслідок – відновленню незалежності України.
Згодом медійник розповів про основні принципи діяльності журналістів та, зокрема, безпекову частину відео-документування в умовах війни.
«Треба і зняти, і залишитися живим та здоровим», – резюмував Сергій Штурхецький.
За його словами, учасники кіномайстерні отримають робочі матеріали та невеличкі домашні завдання. Польський режисер художніх та документальних фільмів Єжи Залевський перегляне роботи та оцінить їх.
Участь у кіномайстерні – безкоштовна. Учасники матимуть можливість навчитися основ кіномовлення та створити короткометражні фільми, з акцентом на документування актуальних подій в Україні, використовуючи доступні технології, зокрема мобільні телефони.
Загалом кіномайстерня складається із 10 навчальних годин, учасники отримають Сертифікат про проходження навчання. Зацікавленим буде запропонована постійна співпраця з Центром Анни Валентинович у Рівному, яка дозволить їм розвинути свої навички та зробити перші кроки у кіноіндустрії.
Наш кор.
Фото вишу.