Відновлено найбільшу друкарню!

Відновила роботу харківська друкарня

Друкарня «Фактор-Друк» і місті Харкові, яка постраждала унаслідок обстрілу росіянами 23 травня 2024 року, повністю відновлена. Кошти надав закордонний меценат, а не український уряд. А от убитих рашистами людей уже не повернути…

Унаслідок обстрілу з боку окупантів був зруйнований палітурний цех друкарні. На момент удару там перебувало 50 працівників. 7 людей загинули та ще 22 постраждали.

Президент України тоді зазначав, що у друкарні згоріло щонайменше 50 тис. книг…

«Фактор-друк» – це один із найбільших друкарських комплексів повного циклу в Європі, тому тут друкують багато книжок українських видавництв. Власник друкарні Сергій Політучий тоді сказав, це руйнування вплине на всю книговидавничу галузь України, оскільки сукупна потужність усіх типографій зменшиться на 30–40 %.

За словами генеральної директорки друкарні Тетяна Гринюк, внаслідок обстрілу постраждало 19 з 27 необхідних ланок.

Одразу ж письменники та інші видавництва й книгарні закликали купувати книжки, щоб підтримати харків’ян.

Обстріл стався незадовго до «Книжкового Арсеналу», у друкарні саме готували новинки до заходу. Тож на XII «Книжковому Арсеналі» видавництво Vivat, окрім звичного асортименту, представило стенд із обгорілими книжками, уламками ракет та друкарських верстатів, які вціліли після ворожого удару.

Втім, від вітчизняної влади фінансів на реанімацію виробництва харків’яни так і не дочекалися…

Першим надрукованим виданням, як пише портал «Суспільне», став блокнот «Уроки стійкості», який презентували на економічному форумі в Давосі у Швейцарії.

Ще у січні друкарня відновила виробничий цикл та приступила до реалізації замовлень.

Тож цими днями Міністр економіки Юлія Свириденко про відновлення виробництва написала так:

«Рік тому російський обстріл зруйнував друкарню у Харкові. Пам’ятаю, як Сергій Політучий приніс обгорілі дитячі книжки – ті ж, що читає моя донька, і це просто розбило мені серце. Досі зберігаю їх як нагадування про удари росії по нашій культурі».

Посадовиця зазначила, що відновити друкарню вдалося завдяки підтримці американського бізнесмена Говарда Баффета – саме він першим запропонував свою допомогу, коли Україна шукала можливості після удару.

Міністерка також втішена, що отримала фото повністю відновленого цеху.

Наш кор.

На фото «Суспільного»: харківська друкарня після ворожого обстрілу та після відбудови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *