Відступати було нікуди…

Чоловіча збірна України з футболу в ключовому матчі фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу після катастрофічної поразки від румунів проявила характер і виграла в словаків із рахунком 2:1. Тож усе вирішиться в заключному матчі групового турніру зі збірною Бельгії!

21 червня 2024 року. Чемпіонат Європи-2024, група E, 2-й тур. Словаччина – Україна – 1:2 (голи: Шранц, 17 – Шапаренко, 54, Яремчук, 80).

Що мотивувало суперників?

У першому турі українці програли 0:3 румунам і навіть у разі нічиєї фактично втрачали шанси на вихід із групи. Словаки ж подолали опір бельгійців із рахунком 1:0, тож їх для загального успіху цілком влаштовував і поділ очок із суперником…

На 16-й хвилині «соколи» заробили перспективний стандарт перед штрафним майданчиком української збірної. Ганцко пробив у воротарський кут, тож Трубін (його після провалу Луніна тренерський штаб визначив у стартовому складі) парирував удар. Словаки залишилися на чужій половині й таки дотиснули Україну – Гараслін подав на дальню стійку, де Шранц виграв верхову боротьбу в Зінченка та головою відправив м’яч у сітку – 1:0… Кошмар, іншими словами…

На 54-й хвилині «синьо-жовті», як справедливо зазначили журналісти Агенції «РБК-Україна», нарешті повернулися в гру. Бражко відібрав м’яч у центрі поля, а після прориву Мудрика шкіряна куля опинилася на лівому фланзі атаки, а випад трохи сповільнився. Утім, Зінченко підключився до атаки та прострілив у центр штрафного, де Шапаренко в дотик пробив повз Дубравку – 1:1!

На 80-й хвилині Забарний віддав передачу Шапаренку в середню лінію, а той закинув уперед на Яремчука. Свіжий форвард прийняв верховий м’яч у штрафному та другим дотиком відправив повз невпевненого Дубравку.

На фінальних хвилинах підопічні Франческо Кальцони грали першим номером, але українська збірна грамотно оборонялася. Українці виграли 2:1, здобули 3 очка, як і словаки, та з рівними шансами очікують заключного туру. Багато що стане зрозумілим після подинку між збірними Румунії та Бельгії, який відбудеться пізно ввечері 22 червня.

Так чи інакше, «румунське прокляття» зняте, «жирні коти» Сергія Реброва перетворилися на стрімких левів, тож аби пройти в наступну стадію турніру, треба просто виграти у бельгійців і ні від кого не залежати.

Остап КАЛИНА.

На фото Агенції «РБК-Україна»: Микола Шапаренко (в центрі) забиває перший гол у ворота словаків.