ПАТ «Волиньгаз» показало запас вільних потужностей для приєднання замовників до газових мереж.
Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз» забезпечує природним газом 235 тисяч сімей волинян. У 2013 р. загальний обсяг транспортування склав 586,3 куб. м. На 1 січня 2014-го у Волинській області експлуатується 7644,7 км розподільних газопроводів. ПАТ «Волиньгаз» – у трійці найбільших платників податків області.
Як інформує прес-служба товариства, уперше у відкритому доступі ПАТ «Волиньгаз» повідомило про потужність точок підключення до газових мереж. На кінець 2013 р. резервна потужність в області складає 177, 6 тисяч м. куб/год. Ця інформація знадобиться не тільки великим забудовникам, а й усім, хто зібрався зводити житло. Дані будуть оновлятися на офіційному веб-сайті підприємства щомісяця.
Для підприємців, які збираються зводити будь-який об’єкт, ключовим питанням на початку роботи є можливість підключення до інженерних комунікацій, зокрема і газифікація. Тому для ринку будівництва необхідні дані про наявність вільних потужностей газових мереж.
«Підприємці, особливо забудовники, раніше стикалися з проблемою відсутності інформації щодо можливості газифікувати новий об’єкт. Вони не знали чи є на тій чи іншій ділянці можливість підключення до газових мереж. Тепер кожен потенційний інвестор, який бажає відкрити нове виробництво, може оцінити бізнесові та виробничі ризики, ознайомившись з даними щодо вільних потужностей на нашому сайті», – пояснює Сергій Галянт, перший заступник голови правління – головний інженер ПАТ «Волиньгаз»
У відкритому доступі тепер дані про технічну, резервну та вільну пропускну спроможність з адресами усіх газорегуляторних пуктів (понижують тиск газу до побутового рівня), що є у Волинській області. Водночас, зазначена інформація не є вихідними даними для проектування об’єктів газопостачання. Замовнику потрібно звернутися у ПАТ «Волиньгаз» для роз’яснення і уточнення даних з веб-сайту, адже потужність постійно змінюється.
ПАТ «Волиньгаз» таким чином впроваджує стандарти об’єктивного, прозорого і недискримінаційного приєднання до Єдиної газотранспортної системи України. «Це означає, що ми зобов’язуємося заздалегідь оприлюднювати і оновлювати інформацію, аби доступно обґрунтувати відсутність чи недостатність вільних потужностей. Ми гарантуємо, що під час розгляду заяви про приєднання до газотранспортної системи, до замовника не будуть застосовані додаткові обмеження чи заборони», – резюмував Сергій Галянт.
На фото: ГРП (газорегуляторний пункт) №30 м. Луцьк, вул. Конякіна
«Волиньгаз» – у відкритому доступі
