На Волині відбулося розширене засідання колегії управління освіти і науки ОВА.
Про це інформує Волинська облрада.

Підсумувала роботу освітньої галузі у 2024 році та окреслила пріоритети на теперішній начальниця профільного управління Наталія Матвіюк. Вона зауважила: в області функціонує 478 дитсадків, які охоплюють майже 27,5 тисяч дітей, 517 загальноосвітніх шкіл, де навчається 137 тисяч учнів, 33 – позашкільної освіти з 25-ма тисячами вихованців, у 14 закладах профтехосвіти навчаються 6 тисяч учнів, у 20 -ти фахової передвищої освіти – 13 тисяч студентів, в 11-ти вишах – 24,6 тисяч здобувачів освіти. Окрім, того на Волині додатково функціонує 4 релокованих заклади з Донецької області.
У 2024 році для освітньої галузі області з державного бюджету надійшло понад 4,5 млрд грн, в тому числі і цільові субвенції на створення навчально-практичних центрів у закладах профтехосвіти, підтримку осіб з особливими освітніми потребами, «Нову українську школу», шкільні автобуси, модернізацію шкільних харчоблоків та інше.


«У 2025 році з урахуванням залишків з попереднього року в області ресурс цільових дотацій та субвенцій у галузі освіти складає 3,3 млрд гривень. Кошти розподілені за різними напрямками, що дозволяє забезпечити комплексний підхід до вирішення ключових завдань», – зазначила Наталія Матвіюк.
Окремо вона зупинилася на доступності освіти, особливо для дітей, які проживають у віддалених населених пунктах. Так, у минулому році на умовах співфінансування було придбано 8 шкільних автобусів на загальну суму 26,7 млн гривень і на сьогодні їхній парк налічує 250 одиниць, в тому числі 6 для підвезення маломобільних груп населення.

«Загалом підвезення потребують ще понад 17 тисяч дітей, є необхідність у придбанні ще 53 одиниць. На ці цілі з державного бюджету Волинь отримала 112 млн гривень, невдовзі на умовах співфінансування з місцевих бюджетів заплановано придбати 31 шкільний автобус», – розповіла вона.
Йшлося і про безпекову складову освітнього процесу.
«96%, а це 1010 освітніх закладів області мають укриття, 34% – їх орендують. У 4-х закладах освіти реалізується експериментальний проєкт зі створення спеціально обладнаних місць – габіонів. Задля безпеки дітей вживаються також різноманітні заходи, від фізичної охорони до використання сучасних технічних засобів», – наголосила вона.

Члени колегії обговорили і ряд актуальних для розвитку освіти напрямів в умовах воєнного стану, а саме: реалізація ефективної ветеранської політики, яка сприятиме реінтеграції захисників у суспільне життя та освітній простір; створення безбар’єрного освітнього середовища; запобігання булінгу, а також підтримка психологічного здоров’я дітей і педагогів. Окрему увагу приділили військово-патріотичному вихованню, набуванню навичок для дій у надзвичайних ситуаціях та розбудові безпечного й здорового освітнього середовища як важливої складової громадського здоров’я.

Наш кор.
Фото облради.