Ворог вивіз понад 80 тис. тонн зерна з цьогорічного врожаю

Від початку року окупанти організували з Маріуполя до Росії понад 15 рейсів із українським збіжжям з тимчасово окупованих територій України.

Черговий рейс із краденим українським збіжжям організували російські загарбники з порту тимчасово окупованого Маріуполя Донецької області. Ворог вивіз понад 80 тис. тонн зерна — це вже нова партія цьогорічного врожаю, повідомляє Центр національного спротиву (ЦНС) України.

“Крадіжки українського хліба з тимчасово окупованих територій України відбуваються під керівництвом російських військових чиновників та місцевих колаборантів, які пішли на співпрацю із ворогом. Нещодавно активісти “Кібер Спротиву” отримали доступ до пошти Захарія Джіоєва, заступника керівника Федерального агентства морського та річкового транспорту, яке займається вивозом вкраденого українського зерна”, — йдеться в повідомленні ЦНС

Також, речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук розповів, що Росія використовує захоплені в України порти Азовського моря для вивезення награбованого. У ці порти заходять російські цивільні судна “сірого” флоту.

Зерно, вкрадене в Україні, Росія продає за кордон, проте ідентифікувати походження агропродукції дуже складно, оскільки вона експортується через компанії-прокладки. 
Як повідомив аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Павло Мартишев, – у тих обсягах, які експортувалися Росією в південні країни Європи — в Італію, Іспанію теж може бути українське зерно. Це залізний факт, що Росія краде зерно. І, до речі, росіяни це роблять досить грамотно. Вони із Запорізької області, припустімо, вивозять зерно в кавказькі порти, і це дає їм змогу показувати в експортних деклараціях, що країна походження — Росія. Тому, на жаль, фіксації недостатньо”, — повідомив він.

Мартишев розповів, що на зерновому ринку використання компаній-прокладок — часта практика. Фірми-прокладки знаходяться в офшорних зонах. Це і Кайманові острови, і Швейцарія. І хоча там немає зерна, але там є великі офіси зернотрейдерів. Існують фірми-прокладки як з боку експортерів, так і з боку імпортера. На жаль, вплинути на це складно, тому що суто юридичні є способи таку діяльність обійти”, — пояснив аналітик.

Від початку року окупанти організували з Маріуполя до Росії понад 15 рейсів із українським збіжжям з тимчасово окупованих територій України.

Наш кор.
Фото ілюстративне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *