Всесвітній день прибирання у Луцьку

Всесвітній день прибирання

Сьогодні, 20 вересня, в Україні пройшла найбільша соціальна екологічна подія Всесвітній день прибирання. 

Під гаслом “Зробимо Україну чистою разом!” у 24 регіонах Україна традиційно бере участь у World Cleanup Day разом із 90 мільйонами учасників у 211 країнах світу. Не винятком став Луцьк — цьогоріч День прибирання в місті пройшов у Парку імені 900-річчя Луцька. Більше 50-ти свідомих лучан долучилися до толоки з метою зробити рідне місто чистішим. 

“Цьогоріч нам вдалося долучити дуже багато людей, більше 50. І що мене особисто здивувало найбільше — це присутніть учасників різних вікових категорій. Прибирати прийшли діти п’яти років, підлітки та дорослі люди”, – розповіла “Волинській газеті” Юлія Куляша, координаторка Let’s do it Ukraine та членкиня Молодіжної ради Волині.

Крім того, серед учасників толоки орнанізатори розіграли подарунки – мерч Let’s do it Ukraine.

Організаторами толоки вже традиційно є Всеукраїнський молодіжний рух Let’s do it Ukraine спільно з міжнародним рухом Let’s Do It World та міжнародним молодіжним рухом School Recycling World.  У Луцьку співорганізаторами толоки також є Молодіжна рада при Волинській ОДА.

Що це таке? Історія Всесвітнього дня прибирання.

Щороку Україна виходить на масштабне прибирання у третю суботу вересня разом з мільйонами громадян зі 191 країн Світу. З 2024 року Всесвітній день прибирання оголошено офіційним Днем ООН, який відзначається щорічно 20 вересня, і тепер його додано до календаря міжнародних днів і тижнів. 

Участь беруть люди незалежно від віку та географії. Українці із міст та містечок, сіл та селищ об’єдналися заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття та формування культури чистоти.

Щороку до ініціативи “World Cleanup Day” долучаються світові лідери: Президенти ряду країн, а також князь Монако Альберт ІІ, крон принцеса Швеції Вікторія, активістка Грета Тунберг. 

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, наприклад, також підтримує цей рух: “Я дуже пишаюся тим, що є патроном Всесвітнього дня прибирання. Ми повинні змінити своє ставлення до нашої планети, бути більш уважними до її ресурсів і зберігати її біорізноманіття. Кожен і будь-хто може зробити свій внесок у це.”

У 2023 році до Всесвітнього дня прибирання долучилися майже 283 тис. учасників по всій Україні, які зібрали 2,4 тис. тонн сміття.

Формати участі будуть різні в залежності від географічного розташування та безпеки:

  •  Для всіх, онлайн – Цифрове прибирання можна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів, дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії, це прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу – реєстрація результатів на сайті letsdoitukraine.org/digitalcleanup.
  • Колективні прибирання на території установ, організацій. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – перевірена ДСНС на безпечність, у випадку сигналу тривоги всі мають спускатись в укриття.
  • Традиційні прибирання допускаються виключно на рекомендованих локаціях органами місцевого самоврядування.
  • Формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org «Знайди, сортуй, здавай» сортування вторинної сировини та відправка на переробку.
  • Розбір завалів.

Ольга ДАНИЛЮК

Фото: Авторки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *