Втратили здоров’я в податковій, прокуратурі і на митниці…

Перевірка МСЕК Волинь

Міжвідомча робоча група перевірить рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності майже 1700 посадовцям. Найбільше інвалідів виявилося серед податківців. Другими йдуть неповносправні прокурори. У трійці «призерів» також митники з інвалідністю… Хто з них трудиться на Волині?

Пресслужба Міністерства охорони здоров’я України повідомила, що станом на кінець листопада 2024 року міжвідомчою групою сформовано перелік із 1695 посадових осіб із понад 30 державних органів.

Вони направлені для здійснення експертизи щодо обґрунтованості прийнятих щодо них рішень медико-соціальними експертними комісіями».

Зазначається, що, зокрема, серед відібраних справ, які підлягають перегляду:

  • 32 % – працівники органів податкової служби;
  • 26 % – працівники органів прокуратури;
  • 17 % – працівники органів митної служби;
  • 25 % – працівники інших державних органів.

У МОЗ, як пише «Радіо Свобода», додають, що перелік осіб, справи яких підлягають перегляду, збільшується, відповідно до надходження додаткових даних від правоохоронців.

Портал «Телеграф» із цього приводу навів додаткові роз’яснення Міністра соцполітики Оксани Жолнович.

«У нас є когорта людей, яка по рішенню РНБО має пройти перевірку щодо статусу інвалідності. Для них створена комісія. Це держслужбовці, силовики, прокурори, судді. Щодо них буде проведена перевірка, чи без порушень отримали ці люди статус інвалідності. І серед них є і ті, хто дійсно набув статус абсолютно законно», – повідомила посадовиця.

Втім, вона додала, що є і інша категорія. Якщо в результаті перевірки виявиться, що їх інвалідність була набута в результаті злочинних дій, то очевидно і виплати будуть припинені.

«І, мабуть, кримінальне переслідування буде», – додала Оксана Жолнович.

Чи потрапив у цей перелік на Волині хтось із представників «козирних» професій, які мають подвійне бронювання від мобілізації (і як інваліди, і як висококваліфіковані державні чиновники), не деталізується.

Найбільше серед осіб із інвалідністю виявили серед прокурорів у Хмельницькій області.

Також відома практика, коли в певних державних структурах малокваліфіковані чоловіки мобілізаційного віку отримують високі посади, які передбачають бронювання, тоді як фактично всю роботу за додаткову винагороду виконують досвідчені працівниці-жінки, які формально стали їхніми підлеглими…

Сергій ШРАМЧУК.

Ілюстративне фото порталу «Телеграф».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *