Навчальний семінар «Реформа самоврядування в Україні як шанс для розвитку малого і середнього бізнесу. Стратегія регіонального розвитку – необхідний інструмент економічного зростання» зібрав сьогодні у приміщенні Волинської облдержадміністрації поважне товариство. Це – віце-президенти Польсько-Української Господарчої Палати Анджей Дрозд та Олег Дубіш, Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Беата Бживчи, директор Офісу реформ у Волинській області Анатолій Пархом’юк, начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації Андрій Ломага, президент Волинської торгово-промислової палати Надія Мотронюк.
Співорганізатором заходу стала Польсько-Українська Господарча Палата на чолі з її президентом Яцеком Пєхотою.
Створення об’єднаних громад – гарний початок справи, але… лише початок. Бо після того, як у перших громадах проведуть вибори, вони отримають ресурси, величезну відповідальність, важливо, аби представники органів місцевого самоврядування не лише вміло розпоряджалися коштами, котрі лишає їм держава, а й навчилися заробляти та шукати можливості для залучення додаткових грошей, котрих постійно бракує. А звичайним мешканцям громад необхідно знати, як вони можуть скористатися правом впливати на людей, яким довірили владу у своїй громаді. І, звісно, спільно працювати над розвитком.
На цьому у своєму виступі наголосив Анатолій Пархом’юк
Перед українцями нині – нелегке завдання, адже змінювати звички і стереотипи – річ доволі складна. І таке не відбудеться одразу. Але добре, що наші сусіди, які успішно пройшли шлях європеїзації, охоче діляться досвідом. Зокрема пані Беата Бживчи не приховувала, що польська громада тішиться бажанням українців упроваджувати модель місцевого самоврядування саме їхньої країни, наголосила, що поляки постійно готові ділитися власним досвідом у проведенні Україною реформи з децентралізації влади.
А Гжегож Терешіньскі, головний редактор журналу для бізнесу та органів самоврядування «Panorama Lubelska», котрий свого часу був війтом Ґміни Вількув, зазначив дуже важливу річ: під час впровадження реформи з децентралізації вкрай важливою є побудова соціальних зв’язків та створення гарного клімату СПІЛЬНОЇ відповідальності за свою малу батьківщину. Бо лише так можна досягти успіху.
Офіс реформ у Волинській області