Як у Луцьку Дердо + “2+2” Блохіна рятували…

Тільки «телепузики» з  каналу «2+2» могли коментувати чи не кожен момент гри «Волинь» – «Динамо» на користь гостей, хоча насправді тисячі лучан бачили на стадіоні «Аванград» абсолютно  іншу картину…

Чемпіонат України. Прем’єр-ліга. 16 тур: «Іллічівець» – «Металург» З. – 3:1, «Зоря» –  «Таврія» – 0:0, «Ворскла» – «Карпати» – 2:2, «Говерла» – «Шахтар» – 0:2, «Металург» Д. – «Металіст» – 3:0, «Чорноморець» – «Севастополь» – 2:0, «Волинь» – «Динамо» – 1:4 (арбітр: Олександр Дердо, Іллічівськ; «Волинь»: Неділько, Матуку, Масло, Шиков (Шершун, 69), Шіш, Скоба (Гошкодеря, 72), Матей, Мемешев, Нємчанінов, Бікфалві (Козьбан, 46), Шумахер; «Динамо»: Шовковський, Сілва. Вукоєвіч, Хачеріді, Віда,  Безус (Беланда, 80), Аруна, Макаренко,  Ярмоленко (Цуріков, 86), Гусєв (Ленс, 73), Ідейє; голи:  Нємчанінов, 26 – Безус, 22, Ярмоленко, 36,  70, Ідейє, 66; попередження:  Шіш, 43).
Син футбольного судді Віктора Дердо за немислимою системою генетичного успадкування , як і батько, виходить у чорній футболці і чорних трусах на зелене футбольне поле. Не прогулятися серед озимини чи гнути спину під час збору цукрового буряка: Олександр Дердо має в кишені жовті та червоні картки, а в губах – свисток. Так і заробляє собі на життя. Судячи з того, що й після матчу «Волинь» – «Динамо» він ні сіяти озимини не буде, ні буряків викопувати не почне (бо свистіти вміє краще, ніж «Соловей Розбійник»), зі своєю специфічною функцією він освоївся та живе так, ніби з власною жінкою… Тому саме Олександр Дердо долучився до процесу порятунку від неминучої відставки головного тренера «Динамо» Олега Блохіна. Ну, а коментатори телеканалу «2+2» виконали в прямому ефірі роль хору хлопчиків, який захоплено співає «Партія, Лєнін, камсамол» навіть тоді, коли треба співати «Інтернаціонал», «Боже, царя храни» чи зовсім промовчати…
А тепер – усе по черзі. Олег Блохін після поразки в Луганську прекрасно розумів, що навіть нічия в Луцьку для нього є синонімом кадрової гільйотини. Тому «Динамо» їхало сюди лише вигравати. З затрапезного Іллічівська «на перекладних» сюди ж добирався й «отприск»  Дерда-старшого. Чи перетиналися дороги функціонерів столичного клубу з цим представником династії Дердів, не знає ніхто (хіба що спецслужби «проб’ють» телефонні розмови «людини в чорному», або оперативні «топтуни» нададуть перелік зустрічей цього громадянина з громадянина ми неіллічівського походження). Але ледь минула 6 хв. гри, як після атаки «Динамо», що завершилася бездарним ударом у бік меморіалу «Вічна Слава», цей діяч… призначає пенальті. Ну, побачив він, що десь на необ’ємних просторах карного майданчика м’яч дорогою в  бік небуття влучив у руку захисника Масла… Перший удар Гусєва, м’яч у сітці. Привезені кількома автобусами фанати столичного клубу влаштовують на «Авангарді» світлове та звукове шоу, якому може позаздрити навіть карнавал у бразильському Ріо-де-Жанейро.  Суддя, щоправда, реально розуміє, що били одинадцятиметровий до його звукового сигналу. Тому пропонує вдарити ще раз. І – «Динамо» марнує стовідсоткову нагоду вийти вперед: Гусєв спробував покалічити поперечину воріт. Тепер уже «бабахкають» фани «Волині», а вся нормальна публіка радіє за успіх лучан.
Минає кілька хвилин, і талановитий Нємчанінов хвацьким ударом із далекої відстані «знімає павутину» з «дев’ятки» воріт Олександра Шовковського: 1:1. В принципі, це був той результат, на який заслуговували обидві команди, бо ні одна, ні друга на перемогу не награла.
Але ж є на полі Олександр Дердо! Атака, коли Ідейє віддав убивчий пас на Ярмоленка, що перебував в офсайді, завершилася голом ще до перерви.
Що казав своїм підопічним під час відпочинку Віталій Кварцяний, історія не розповідає. Але що після відпочинку лучани почали грати гірше, це незаперечний факт. Як наслідок – ще два голи у власні ворота. Проте й забивати наші мали мінімум тричі! А коли під завісу матчу в карному майданчику гостей збили Матея, то тільки «іллічівський комівояжер» зміг не побачити явного порушення правил…
За таких обставин «Волинь» гідно завершила матч, а цифри на табло явно не відображали ходу подій на футбольному полі.
А тепер – про так званих телекоментаторів. Кожен, хто знаходився поруч із цими хлопцями на головній ложі «Авангарду» (цього вечора тут, до речі, знаходилося аж 4 генерали: 3 від СБУ, і 1 від МНС), міг зафіксувати разючу відмінність між тим, що відбувалося на полі, і тим, що про це говорили «віртуози мікрофона». Не відомо, яку редакційну політику проводить гендиректор імперії телеканалів «1+1» і «2+2» Олександр Ткаченко, проте ця с структура починає нагадувати «бременських музикантів», які, сидячи в ложі для почесних гостей, намагаються видавати з себе фахівців, які ніби то перебувають у гущі спортивних подій. Лише на 82 хв. 13 сек. один із цього дуету дозволив собі вийти на край поля, щоб спробувати поспілкуватися з учасниками поєдинку. А що насправді відбувалося на стадіоні, біля стадіону, перед початком матчу, в його перерві і після завершення (за мінусом обов’язкової прес-конференції), цих командированих хлопців взагалі не цікавить. От і виходить, що, маючи на Волині з десяток кваліфікованих спортивних журналістів, київський гегемон (бо право на трансляцію гри «Волинь» – «Динамо» отримав саме канал «2+2») використовує для створення візуального та звукового ефекту ніби то хорошої гри «Динамо» та інших грандів виключно власні, перевірені не раз і не два кадри. А вони, знаючи, хто їм виплачує зарплату, й «співають Лазаря» так, як душі заманеться. Відтак, хто не був на «Авангарді», той і може повірити, що «Динамо» виграло» по ділу. А хто бачив матч «уживу», той наведе ще кілька десятків прикладів не на користь суддівства та гри динамівців, які зараз нагадують лише бліду тінь колись справді легендарного клубу.
 Щоправда, наші – теж не ангели. Статистика свідчить: вони менше часу володіли м’ячем, а прицільних ударів завдали лише 7 разів (проти 20 у гостей). І це – також реальний камінь в город Віталія Кварцяного, якому хтось дуже заважає зосередитися на навчально-тренувальному процесі, щоб потім спробувати звалити саме на Віталія Володимировича всі невдачі команди, в яку він вкладає серце, душу та розум.
Отже, «Волинь» – «Динамо» – 1:4. Результат, який явно не відтворює перебігу подій на полі. Але це показник, від якого треба відштовхуватися на майбутнє. Коментуватимуть матчі з участі «Волині» ті ж самісінькі «телепузики», судитимуть діти (онуки, правнуки чи праправнуки) Віктора Дердо чи йому подібних, у Києві робитимуть вигляд, що все «чікі-чікі», а  народ на «Авангарді» проклинатиме все і вся… Проте попереду – не менш відповідальні матчі. І коли виходити на них без розуміння не тільки надводних, але підводних течій у вітчизняному футболі, та ще й не володіючи надійними «контрацептивами» проти «вражого сім’я», то «Волинь» будуть чихвостити в хвіст і в гриву ще не один раз. А вона цього аж ніяк не заслуговує»! Ті ж Неділько, Матуку, Масло, Нємчанінов, Шиков, Скоба, Шумахер, Мемешев, Козьбан провели чи не найкращий матч у своєму житті…
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: спецмашина каналу «2+2», коментатори якого в Луцьку поводяться так, ніби вони живуть, харчуються та розмножаються на базі в Конча-Заспі…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *