Без категорії

З Кабінету Міністрів України

Інформаційний дайджест новин за 3 січня 2024 року (www.kmu.gov.ua)

Денис Шмигаль: Виробничі потужності українського ОПК у 2023 році зросли втричі, ціль на поточний рік — зростання ушестеро

Потреби України в залученні зовнішнього фінансування цей рік становлять понад 37 млрд доларів. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 3 січня. Він висловив сподівання на ритмічну, стабільну та своєчасну допомогу партнерів. «42,6 млрд доларів зовнішнього фінансування залучено у 2023 році. З них 27% — це грантові кошти. Лідери підтримки незмінні: Європейський Союз, США, МВФ, Японія, Канада, Велика Британія, Світовий банк», — зазначив Прем’єр-міністр. Водночас держава неухильно підвищує власні бюджетні надходження, насамперед митні та податкові. За словами очільника Уряду, більше 1,1 трлн грн податків, зборів та інших платежів надійшло до загального фонду держбюджету минулого року.

 

Пенсії та допомоги у 2024 році держава платитиме вчасно, — Прем’єр-міністр

З 1 січня в Україні зросла мінімальна зарплата на 6%: з 6700 грн до 7100 грн. Ще одне її підвищення заплановане на весну. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Крім того, збільшився прожитковий мінімум в середньому на 12%, до 2920 грн. «Мінімальна пенсія в Україні підвищилася з 2093 грн до 2361 грн. У планах — індексація пенсій з 1 березня. Минулого року держава демонструвала зразкове виконання соціальних зобов’язань. У структурі видатків зведеного бюджету соцвиплати займали понад 12%», — відзначив очільник Уряду.

 

Прем’єр-міністр: У 2024 році одне з ключових завдань — це спрямування заморожених на Заході активів рф на українське відновлення

Останні атаки російських терористів залишили без даху над головою сотні українців. Уряд докладе всіх зусиль, щоб постраждалі мали змогу відремонтувати своє житло, а в разі потреби — придбали нове. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 3 січня. «Для цього є дієві інструменти. Зокрема, програма єВідновлення. На ремонти житла минулого року держава виплатила громадянам 2,2 млрд грн. Тепер відкрита можливість використання житлових сертифікатів для купівлі нерухомості. Це опція для людей, чиї квартири були цілком зруйновані», — відзначив Денис Шмигаль.

 

Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду

Розпочинаємо перше у 2024 році засідання Уряду. Напередодні та в перші дні нового року Україна зазнала жорстоких атак з боку держави-терориста російської федерації. Лише вчора ворог запустив 135 засобів ураження: шахедів, кинджалів, калібрів, крилатих та інших видів ракет. Дякую силам ППО, які знищили більшість повітряних цілей. Дякую українським рятувальникам, поліцейським, медикам, які допомагають людям у наших містах і селах.

 

З полону звільнили ще 230 українців та українок

Відбувся найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін військовополоненими. Таким чином додому повертаються 224 військових та 6 цивільних. Серед звільнених з полону – 225 чоловіків і 5 жінок. Зокрема, з полону вдалося визволити 130 військовослужбовців Збройних Сил України (в тому числі 14 тероборонівців та 14 воїнів Військово-морських сил України), 55 нацгвардійців, 38 прикордонників та 1 представника Національної поліції. Серед повернутих 182 особи мали офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний Комітет Червоного Хреста, а 48 українських військовослужбовців вважалися зниклими безвісти та мали статус «пошук особи».

 

Герман Галущенко: Відновлено понад 2 ГВт потужностей, пошкоджених російськими атаками

У 2024 році Україна буде не тільки відновлювати, але й нарощувати потужності генерації. Про це Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив в інтерв’ю Національному телемарафону «Єдині новини».  Очільник Міненерго нагадав, що близько 50 % об’єктів української енергосистеми зазнали пошкоджень через дії російських терористів чи були окуповані. 

 

У 2023 році завдяки ДУ «Професійні закупівлі» держава заощадила понад 1 млрд грн публічних коштів

В 2023 році через електронний каталог Prozorro Market, який адмініструє ДУ «Професійні закупівлі», було укладено 31,5 тис. угод на понад 10 млрд грн. Завдяки використанню інструменту Запиту пропозицій та активній роботі адміністратора по залученню постачальників в каталог, вдалося заощадити понад 1 млрд грн. Також минулого року проведення агрегованих централізованих закупівель дозволило зекономити 36 млн грн бюджетних коштів. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.

 

Олександр Кубраков: Перша реалізація житлового сертифікату відбулась

Для виплати компенсацій за повністю знищене житло сформовано 1826 житлових сертифікатів. З них уже понад 400 родин забронювали кошти для купівлі нового житла. Це означає, що вони визначились з новою нерухомістю і готові укладати угоди купівлі-продажу. Для отримання сертифіката потрібно подати заяву через застосунок Дія, після цього комісія органів місцевого самоврядування опрацює заяву, розрахує суму компенсації та сформує сертифікат. Сповіщення про нього прийде в Дію.

 

Закордонна та вітчизняна техніка, мільйон тонн хліба та 18 тис. кв. км безпечних територій за рік, – Юлія Свириденко розповіла про результати роботи з розмінування

Повернення у використання аграріям близько 208 тис. га найродючіших земель. Посилення спроможностей урядових інститутів – ДСНС та ДССТ. Прискорений розвиток вітчизняного виробництва техніки та обладнання для розмінування. Створення потужного пулу міжнародних донорів та вже отримана Україною допомога. Про ці та інші результати роботи за 2023 рік у сфері протимінної діяльності розповіла Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки Юлія Свириденко.

 

6 мільйонів українців залучено до розвитку цифрових навичок: Мінцифри досягло цілі

У 2019 році Міністерство цифрової трансформації України визначило однією зі стратегічних цілей залучення 6 мільйонів громадян до програм цифрової грамотності. Очікуваний результат — покращення цифрових навичок українців та збільшення застосування онлайн-інструментів як для роботи, так і для особистого розвитку. Вперше за історію України цифрова грамотність стала пріоритетом держави. Тож було затверджено Концепцію з розвитку цифрової грамотності на загальному й регіональних рівнях та адаптовано європейські рамки DigiComp 2.1 та 2.2.

 

Мінекономіки: Стратегію управління держмайном України розроблятимуть разом з Державним холдинговим агентством Франції

Французькі колеги поділяться своїм досвідом в управлінні державними підприємствами, зокрема принципом роботи Державного холдингового агентства Франції. Консультанти надаватимуть технічну та експертну підтримку Україні. Разом з представниками Мінекономіки та Фонду держмайна консультанти обговорять виклики, які стоять перед Україною, та визначать подальші кроки для роботи над концепцією централізації функцій власника.

 

Олександр Кубраков підписав Галузеву угоду з транспортними профспілками

Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков підписав Галузеву угоду у сфері автомобільного транспорту на 2024-2026 роки з Федерацією роботодавців транспорту України, спільним представницьким органом Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України і Всеукраїнської незалежної профспілки працівників транспорту.

 

Енергетична ситуація в регіонах станом на 3 січня

Енергетична ситуація в регіонах станом на 3 січня: після масованого обстрілу без газопостачання залишалися понад 250 споживачів на Київщині та частина абонентів у центрі Харкова.

 

Ігор Клименко відвідав бійців «Азову» на східному напрямку фронту

Окупанти цілодобово намагаються штурмувати наші позиції, але майстерність нацгвардійців не дає їм шансів. Про щоденні успіхи «Азову» на фронті не втомлюємося розповідати: знищена техніка, склади боєприпасів, особовий склад ворога. Міністр внутрішніх справ України подякував підрозділу за службу та нагородив Героїв, які відзначились на полі бою.

 

Єгор Фаренюк: Завдяки роботі Фонду енергоефективності у 2023 році майже 17 тисяч сімей вже змогли повернутись додому

Після початку повномасштабної війни Фонд дещо трансформувався — внесення змін до низки законів дало змогу розширити сферу діяльності. Зокрема, допомагати ОСББ, будинки яких зазнали пошкоджень внаслідок ворожих обстрілів.

 

Ситуація в пунктах пропуску на західному кордоні

За добу 2 січня західні кордони України з ЄС та Молдовою (у Чернівецькій області) перетнули 67 тисяч осіб та 13 тисяч транспортних засобів. З України минулої доби вибули 36 тисяч осіб. 20 тисяч з них перетнули кордон з Польщею, решта прослідували до інших країн ЄС та Молдови. До України за минулу добу прослідували 31 тисяча осіб, 27 тисяч з них – громадяни України. Оформлено 25 вантажівок з гуманітарною допомогою. За спробу незаконного перетину державного кордону України затримано 30 осіб.

 

МОЗ: За майже два роки повномасштабної війни росія пошкодила 1497 об’єктів медзакладів та ще 195 – зруйнувала вщент

росія повністю знищила 195 обʼєктів медзакладів – відновити їх неможливо. Ще 1 497 обʼєктів – пошкоджено. Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківської, Донецької, Миколаївської, Київської, Чернігівської, Дніпровської, Херсонської областей. Інформацію щодо Луганської області неможливо отримати у повному обсязі. Крім того, за цей час російська армія пошкодила 103 автомобілі екстреної медичної допомоги, ще 253 – знищила та 125 автівок захопила. Попри це, в Україні тривають роботи з відбудови медичної інфраструктури. Зокрема, йдеться про обʼєкти, які зазнали незначних ушкоджень: вибиті вікна, двері, пошкоджено фасад чи покрівлю тощо.  Уже вдалося повністю відновити 451 об’єкт медзакладів, ще 404 – відновлено частково. Найбільше – у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях.

 

Ситуація в енергосистемі на 3 січня: дефіциту електроенергії немає, для балансу енергосистеми обмежувалася генерація ВДЕ

Дефіциту електроенергії не зафіксовано і не передбачається на поточну добу. Минулої доби зранку для балансу потужності в енергосистемі відбувалося зменшення навантаження об’єктів ВДЕ. Генерації, виробленої в Україні, достатньо для покриття потреб споживачів. В аварійний ремонт виведено блок ТЕЦ, протягом доби з короткострокових аварійних ремонтів в роботу вийшло 4 одиниці теплової генерації. У резерві 2 блоки ТЕС, які будуть задіяні при потребі. Ситуація контрольована. Графіки відключень не застосовуються.

 

Ситуація в енергосистемі України стабільна, – Руслан Слободян

Приєднання України до єдиної енергосистеми Європи (ENTSO-Е) дає значні переваги нам, як і іншим державам-учасницям, для забезпечення стабільної роботи. У певні години ми беремо енергію від Європи, у певні години – самі надаємо. Україна протягом однієї доби може у невеликих обсягах здійснювати комерційний імпорт електроенергії згідно з раніше укладеними договорами. Тим більше, що через потепління електроенергія в Європі зараз дешевша. Водночас іноді виникають ситуації, які вимагають аварійної допомоги від сусідніх країн.

 

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 по 03.01.2024

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 по 03.01.2024 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 361500 (+680) осіб, танків ‒ 5990 (+0) од., бойових броньованих машин ‒ 11107 (+7) од., артилерійських систем – 8546 (+15) од., РСЗВ – 945 (+0) од., засобів ППО ‒ 629 (+3) од., літаків – 329 (+0) од., гелікоптерів – 324 (+0) од., БПЛА оперативно-тактичного рівня – 6748 (+36), крилатих ракет ‒ 1783 (+73).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *