“Волинська газета” уже повідомляла, як голова Маневицького районного суду оштрафував на 17 тис. грн мобілізованого військовослужбовця за ніби то керування автомобілем під час комендантської години в смт Колки. І як сторона захисту звернулася за законністю та справедливістю у Волинський обласний апеляційний суд. І що в результаті?
Тієї ночі двоє патрульних поліцейських спочатку затримали водія автомобіля, який із пасажирами в колишньому райцентрі порушували заборону на пересування. Але відпустили, чим по суті спонукали до продовження цієї всторії. Бо за якийсь час знову виявили автомобіль-плрушник, почали погоню і нарешті наздогнали біля АЗС. Всі, хто був усередині, вивтікали.
Як пояснювали в суді самі поліцейські, одного з утікачів вони взагалі не ловили, а затримали другого, на якого й склали адмінпротокол. Від проходження тесту на Драгері він відмовився, в лікарню на медогляд його не завезли… Мало того: на той час ще цивільний громадянин переконував: за кермом як і першого разу, так і другого був не він, а інша особа. Ні свідків, ні відеодоказів у правоохоронців не виявилося, але маневцький суддя майже через рік після події таки покарав уже військовослужбовця Нацгвардії, який перебуває на фронті, за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 17 тис. грн штрафу та вилучення водійського посвідчення на 1 рік…
Що справа не трималася купи і була зшита білими нитками, було видно навіть не юристам. Тому адвокати покараного звернулися до Волинського обласного апеляційного суду. Там побували колеги з ТРК “Аверс” та завершили розпочату “Волинською газетою” розповідь.
“Поліція не того затримала», – твердив адвокат Павло Полетило, наводячи низку фактів.
Захисник наголошував: маневицький суддя не звернув увагу на те, як затримували його підзахисного.
«Під час затримання на нього одягнули кайданки, особу було позбавлено вільного пересування. Своєю чергою, він заявив клопотання про надання адвоката. Проте працівники поліції, і на відеозаписі це є, сказали, що він не потребує захисника. Суд першої інстанції зазначив, що ці доводи абсолютно не мають значення. Нібито в суді його права захищав адвокат, тому ігнорували це порушення», – розповів Павло Полетило.
До того ж, зі слів адвоката, у суді першої інстанції просили зупинити розгляд справи, адже волинянин був на фронті. Суддя відмовив і розглянув справу без участі самого військового, хоча й сам мобілізаційного віку, і якби не мантія, то міг би опинитися в війську…
«Апеляційну скаргу захисника Павла Полетила задовольнити частково. Постанову судді Маневицького районного суду скасувати. Ухвалити нову постанову, якою визнати громадянина… винним у вчиненні адміністративних правопорушень, та закрити провадження в справі стосовно нього на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП. Постанова набуває законної сили негайно після її винесення, є остаточною, оскарженню не підлягає», – зачитав вирок суддя Волинського апеляційного суду Віталій Денісов.
Тобто, все закінчилося через завершення термінів розглду…
Ось так законність і справедливість восторжествували. А от як поліцейське начальство покарає двох колківських патрульних, які явно порушили низку нормативно-правових актів? Будуть і надалі спочатку правопорушників милувати та відпускати на всі чотири сторони, а потім кувати в кайдани, на кого націляться?
Головою Маневицького райсуду з 30 вересня ц.р. трудиться Олег Невар, який у першій інстанції і розглядав цю справу.
Роман УСТИМЧУК.
На фото ТРК “Аверс”: у залі апеляційного суду.