«Є неприйнятною ситуація, коли для приватизації чи отримання в оренду земельних ділянок громадянам (особливо тим, що проживають у сільській місцевості), необхідно було витрачати велику кількість часу для поїздок до обласного центру або до столиці для отримання передбачених законом погоджень», – цитує начальника головного управління Держземагентства у Волинській області Василя Василенка сайт облдержадміністрації.
Тож аби таку ситуацію змінити, в липні набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері земельних відносин щодо спрощення процедури відведення земельних ділянок». Іншими словами, волинянам обіцяють зробити більш доступними адмінпослуги, котрі надаються у сфері земельних відносин.
Зокрема, Василь Василенко розповів: погодження документації, за якою здійснюється формування земельних ділянок та внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру, має здійснюватися органами, які функціонують за місцем їх розташування – тобто, на рівні міста чи району.
– Донедавна, щоб отримати формально безкоштовний висновок, люди мусили витратити немало коштів на проведення вишукувань, обстежень, експертиз (у тому числі тих, які проводяться так званими кишеньковими фірмами). Тепер же згаданий вище Закон додатково встановив заборону на проведення подібних експертиз, – наголосив Василь Василенко. – Новою редакцією статті 186-1 Земельного кодексуУкраїни встановлено: кожний погоджувальний орган має опрацьовувати проект виключно в частині його відповідності до законодавства, дотримання якого він контролює. А крім того, кожен погоджувальний орган має здійснювати розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки самостійно і не може вимагати попереднього погодження проекту іншими органами.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.