Житомирський недобуд і довгобуд

Коли завершиться реконструкція об'їзної дороги біля Житомира

Коли нарешті завершать «будову століття» об’їздну автодорогу біля міста Житомира, кудою щодоби курсують сотні волинських автотранспортних засобів?

На початку літа ще 2021 року місцеві медіа повідомляли про скарги дачного масиву біля села Сонячне на недобудовану житомирську об’їзну. Люди стверджували, що дорога аварійна, та показували, як через незавершені роботи по водовідводу розмиває їхні вулиці та затоплює домівки.

Після того, як з китайською компанією розірвали договір, об’їзну утримує Служба автомобільних доріг у Житомирській області. Там журналістам «Житомир. Інфо»» розповідали, що служба постійно підсипає узбіччя об’їзної, адже проблема з водовідводом дійсно є. Щодо проїжджої частини, кажуть: вона у задовільному стані, аварійності немає.

«Північний обхід Житомира, який ми прийняли рік тому, недобудований. Проїжджа частина знаходиться у задовільному стані, повністю проїзна, але недобудова є недобудова. Там незакінчені роботи по водовідводу і ми бачимо на узбіччі, що є місця розмиву – це низина, куди йде вода, адже там немає зливостоків і відводу води, там є питання. Після дощів ті розмиви, які з’являються, служба у найкоротші строки засипає. Велика ділянка була і вона вже зроблена – це розв’язка Оліївська – це там, де перетинаються М – 06 і М – 21», – розповідав заступник начальника з експлуатаційного утримання САД у Житомирській області Микола Савенко.

Також у САД звертали увагу, що ДТП на об’їзній трапляються здебільшого через порушення правил дорожнього руху.

«Я думаю, що три-чотири місяці максимум ця дорога буде в Прозоро. Вона буде виставлятися на Прозоро, і буде переможець, який далі продовжить цю дорогу будувати», – обіцяв заступник начальника з експлуатаційного утримання САД у Житомирській області Микола Савенко.

А об’їзна як була довгобудом недобудови, так і залишилася…

Нагадаємо: 28 листопада 2017 року Держагентство автодоріг підписало контракт із китайською компанією  Sinohydro Corporation Limited (КНР) – Mr. Xu Fei щодо реконструкції житомирської об’їзної по трасі М-06 Київ – Чоп. Контракт уклали в рамках проєкту «Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва (Пан’європейські коридори)».

У червні 2018 року ця фірма приступила до виконання робіт.

А вже у жовтні 2020 року Укравтодор заявив про ініціювання розірвання угоди: китайська компанія не виконала взятих на себе зобов’язань. Після чого підрядник почав судитися, а будівництво повністю зупинилося.

Щедрі ж обіцянки вкотре лунали до повномасштабного вторгнення рашистських окупантів. Зрозуміло, що довгобуд тепер найлегше списати на війну. Мовляв, інші пріоритети. Але чому тоді на Київщині в бік кордону з Білоруссю вже побудували нові автомобільні мости замість знищених навесні 2022 року?

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: дорога в об’їзд Житомира.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *