Прес-служба Всеукраїнського об’єднання пошукових організацій «Союз «Народна пам’ять» повідомляє, що на робочому засіданні Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій нещодавно розглядався проект указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 100-ми роковинами початку Першої Світової війни 1914-1918 років».
Сторіччя Великої війни, до речі, відзначатимуть у багатьох країнах сучасної Європи, чиї народи в 1914-1818 рр. брали участь у кровопролитних боях на різних фронтах. Українці, як це не парадоксально, воювали в ворогуючих арміях: волиняни, які мешкали в складі Російської імперії, служили в царській армії, а мешканці Галичини, котра належала до Австро-Угорської імперії, були в формуваннях Січових стрільців.
Щодо Волині, то нашу територію лінія фронту розрізала з півдня на північ фактично навпіл. Тут воювали такі історичні постаті як хан Нахічеванський, Антон Денікін, Карл-Густав Маннергейм, Ярослав Гашек, Юзеф Пілсудський і навіть Василь Чапаєв. Неодноразові спроби російських військ просунутися на захід призводили лише до звільнення Луцька від німецьких та австро-угорських військ, проте Ковель взяти їм так і не вдалося.
Наш кор.
На фото з архіву: так німецькі окупанти діяли з запідозреними в шпигунстві; Ковель, 1916 рік.