На Волині лише двоє очільників місцевих громад з власної волі долучалися до Сил оборони України. А на Житомирщині Сергій Сухомлин перед розглядом питання про відставку наголосив, що йдеться про «складне рішення, яке приймалося кілька тижнів».
Він зауважив, що поки не може сказати, чим продиктований такий крок.
«Трохи пізніше, мабуть, на наступному тижні, зможу все розказати. Я точно не залишаю Житомир. Думаю, зможемо допомагати Житомиру ще більше», – конспірологічно повідомив Сергій Сухомлин.
Можливо, градоначальник колишнього адміністративного центру царської росії, куди входила і Волинь, вирішив піти на фронт, щоб зі зброєю в руках захищати Україну?
Далебі!
Міський голова, за відставку якого проголосували житомирські депутати, розповів ЗМІ, що «збирався йти в армію, пройшов військово-лікарську комісію, однак, не отримав погодження від Генштабу». Натомість йому зробили «іншу пропозицію»…
Сергій Сухомлин, говорячи це, явно орієнтувався на далеких від армійських реалій цивільних людей. Бо у випадку добровільної мобілізації військовослужбовця ніякого погодження від Генштабу взагалі не потрібно.
Виявилося, що подальша кар’єра житомирського мера зовсім не причетна до ЗСУ чи інших складових Сил оборони України. За інформацією, що заслуговує на увагу, він очолить Міністерство відновлення і житиме в столиці.
Щодо керівників волинських громад, то ніхто з них в армію фактично не мобілізовується. Хіба що Любешівський селищний голова Олег Кух на початках повномасштабного вторгнення якийсь час послужив, а потім демобілізувався чи то за сімейними обставинами, чи за станом здоров’я.
Окрім цього, Шацький селищний голова Сергій Карпук несподівано заявив про відставку і проходить військову службу в складі Державної прикордонної служби України.
Роман УСТИМЧУК.
На фото «Вікіпедії», газети «Нове життя» та ІА «Волинські новини»: Сергій Сухомлин на посаді житомирського мера; Олег Кух у ЗСУ; Сергій Карпук у цивільному житті.