У Підгайцівській громаді освятили Меморіальний Хрест сотнику УПА Петру Гудзоватому

Підгайці

У Підгайцівській громаді поблизу села Ботин відбулося освячення Меморіального Хреста на честь сотника Української повстанської армії Петра Гудзоватого (псевдо «Очеретенко») – лицаря Срібного Хреста Бойової Заслуги УПА.

Пам’ятний знак встановили на місці загибелі повстанського командира. У заході взяли участь перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук, представник Луцької районної ради, ветеран ЗСУ Сергій Сівак, представник Підгайцівського сільського голови, депутат Волинської обласної ради Валентин Приходько, родичі героя, науковці, краєзнавці та жителі громади.

Петро Гудзоватий був уродженцем Львівщини. У 1943 році він брав участь у формуванні перших загонів УПА на Рівненщині, проводив бойові операції на території Житомирської області, а з липня 1944 року очолював штаб з’єднання групи «44». Із вересня 1945 року обіймав посаду військового референта Північно-Східного краю. Загинув у січні 1946 року в боротьбі за незалежність України.

Конструкції меморіального хреста були виготовлені за кошти онуків Петра Гудзоватого та Підгайцівської громади. Роботи зі встановлення виконали члени громадської організації Козацько-історичний курінь «Чорна Рада».

Під час церемонії Юрій Поліщук наголосив на важливості збереження пам’яті про борців за незалежність України.

«Сьогодні триває війна з тим самим одвічним московським ворогом. Наші захисники продовжують справу, яку понад 80 років тому виконували підпільники ОУН та воїни УПА. Пам’ять про тих, хто віддав життя за свободу України, повинна жити й передаватися наступним поколінням», – зазначив він.

Учасники заходу поклали квіти до меморіалу та вшанували пам’ять борця за волю України хвилиною мовчання. Освячений хрест став ще одним символом шани до героїв визвольного руху та нагадуванням про багаторічну боротьбу українців за власну державність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *