Правителі рф повністю з’їхали з котушок: через 20 років скасовують приватизацію ЦУМу в далекосхідному Хабаровску, запідозривши, що за власником ховається «капітал із нєдружествєннай страни»… А ще в цьому краї триває розгул п’яної агресії.
Оскільки в час війни медіаресруси країни-окупанта в Україні заблоковані, то страшна правда про жахливі реалії «на болотах» до вітчизняної аудиторії або взагалі не надходить, або тільки через українські медіа, які якимось чином отри мали доступ до першоджерел.
Натомість в країнах ЄС і НАТО російська пропаганда поширюється безперешкодно. Тому як тільки потрапляєш на Захід, де демократія нічого рашистського в медіасфері не блокує, одразу є можливість ознайомитися з усім жахом, який коїться «на болотах» навіть за 10 тис. км від москви.
Отже, сайт «Новості Хабаровска» оприлюднив інформацію про те, що прокуратура Хабаровского края рф «подала іск в суд і виступіла за ображєніє в доход государства» майнового комплексу місцевого ЦУМу, який був приватизований ще в 2005 р. Формальна підстава: порушення, яких припустився ексміністр крайової влади сєргєй чіхнацкій у процесі приватизації. Але правду викриває фраза путінських «правоохоронців»: «слєдствіє абнаружила дєнєжниє актіви нових собствєнніков, могущіє імєть анташеніє к недружествєнной стране Вєликобрітаніі»…
Викурюючи західних інвесторів із Далекого Сходу, путінська кліка водночас повністю втрачає контроль за діями власного населення. Ті ж «Новості Хабаровска» пишуть, що справжньою бідою для підприємців у сфері торгівлі стали безпричинні напади юрби на кав’ярні, літні кафе та інші громадські заклади. Навіть якщо поліції вдається виявити правопорушників, їх нікчемний фінансовий стан унеможливлює стягнення компенсації за завдану шкоду.

Щоб хоча б якось стримати п’яний розгул, влада застосовує примітивні методи. Наприклад, цими вихідними на День випускників в краї знову заборонять продаж алкогольний виробів. Так само планують діяти і на 1 вересня.

Важливо розуміти, що Хабаровскій край рф на Далекому Сході входить до так званого «зеленого клину», на який вперто зазіхають сусіди-китайці. Там дуже велика кількість населення є нащадками примусово депортованих у тайгу українців, яких сталінська хунта визнала «ворогами народу». Більшість із них повністю асимілювалася серед місцевих народностей на кшталт росіян чи нанайців, але певний відсоток потенційних патріотів нашої держави залишився.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото порталу «Новості Хабаровска»: споруда скандального ЦУМу в центрі Хабаровска; ліквідація

