Деколонізація Волині: потрібно перейменувати ще 71 вулицю

Перейменування вулиць

Громадська організація «Деколонізація.Україна» презентувала оновлену карту вулиць, які пропонують перейменувати в процесі декомунізації та деколонізації.

Про це організація повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Цифри можуть вже бути трохи меншими, бо громади часто надають інформацію з певним запізненням», — стверджують активісти у дописі.

На мапі проілюстровано, що найбільше вулиць потрібно перейменувати у Запорізькій (1011), Вінницькій (912), Одеській (581) та Харківській (656) областях.

Волинська область входить до сімки областей, що мають найменше вулиць, що потребують перейменувань. 

  1. Івано-Франківська (3)
  2. Львівська (12)
  3. Тернопільська (22)
  4. Закарпатська (31)
  5. Хмельницька (50)
  6. Рівненська (70)
  7. Волинська (71)

ГО «Деколонізація.Україна» наголошує, що будь-хто в коментарях до оригінального допису може написати свою область, а в особистих повідомленнях отримати детальний список вулиць. А на їхньому сайті є окрема інтерактивна мапа, де детально проілюстровано місцезнаходження об’єктів, що підпадають під деколонізацію та декомунізацію.

На ресурсі вказують, що червоні позначки вказують на об’єкти, які ще не декомунізовано; зеленим позначено декомунізовані об’єкти; жовті позначки — об’єкти, які чітко не потрапляють під дію закону про декомунізацію, але мають бути демонтовані.

Що собою передбачає процес декомунізації та деколонізації?

Процес декомунізації в Україні узаконили ухваленим Верховною Радою 9 квітня 2015 року пакетом законів, згідно з якими усі радянські назви потрібно змінити, радянську символіку — демонтувати.

Щоб перейменувати вулиці міські та обласні посадовці послуговуються законами «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

З 2022 року, крім зміни назв топонімів почали демонтувати російську символіку з фасадів будинків, прибирати пам’ятні знаки та скульптури на честь російських дієвців та прибічників їхньої влади.

Ольга ДАНИЛЮК.

Фото ГО «Деколонізація.Україна» та із відкритих джерел.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *