Без категорії

Дітям-сиротам обіцяють квартири

Учора під час селекторної наради торкнулися однієї з найболючіших тем – відсутності житла у дітей-сиріт, котрі після досягнення повноліття залишають стіни інтернатів. 

– Наш обов’язок – потурбуватися про кожну дитину, а сиротам – особлива увага і підтримка, зокрема й у вирішенні житлових питань. Вкотре наголошую, що після досягнення дитиною повноліття її автоматично, а не за заявним принципом, необхідно внести в перелік громадян, які потребують надання соціального житла, сказав голова облдержадміністрації Борис Клімчук.
Цю проблему підняли на рівні держави. Президент України Віктор Янукович після «Діалогу з країною» дав обіцянку, що держава подбає про дітей, на долю котрих випало нелегке випробування – сирітство.
– Найближчим часом буде започатковано програму із забезпечення дітей-сиріт житлом після досягнення 18 років, – сказав Гарант Конституції. 
За словами Президента, ніхто, крім держави, не може забезпечити умови для життя, можливості для отримання професії, житла для дітей-сиріт. 
– Ця програма обов’язково найближчим часом буде започаткована і окремим рядком увійде до бюджету. Ми встановимо такий облік у державі, де кожна дитина-сирота, яка досягла 18 років, уже буде мати право на отримання житла, – наголосив Президент.
– Цьогоріч на забезпечення житлом дітей-сиріт передбачено 3 млн грн. Зокрема з обласного бюджету – майже 1,5 млн грн – зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк.
Із 2012 року в області втілюється цільова соціальна програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб із їхнього числа, які досягають повноліття та після виходу з інтернату у доросле життя не мають житла.  Торік за кошти обласного та місцевих бюджетів  житло придбано для 25 таких дітей. Ще 39 представникам цієї категорії відремонтовано помешкання, право на які, згідно з діючим законодавством, зберігалося за ними під час виховання в інтернаті.
Світлана ДУМСЬКА.
Довідково: сьогодні із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 260 – мають житло на правах власності,  для 1446 – закріплене право користування житлом, 140 – не мають ані власного житла, ані закріпленого права користування ним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *