Натільний хрестик, який носили на шиї як символ віри та захисту, розмірами 5*3,5 см у музей передав місцевий житель Анатолій Васильчук, який знайшов його у селі Поповичі Ковельського району.
Про це інформують на сторінці музею.
На лицевому боці в центрі викарбуване Розп’яття Ісуса Христа. Хрест симетричної форми з простими геометричними елементами, має розширені завершення на кінцях (т.зв. «трефові» або округлі завершення), що характерно для хрестів XVIII- XIX століття, особливо у православній традиції.
На лівому і правому кінцях хреста розміщені зображення Богородиці та Івана Хрестителя, що символізують молитовне заступництво за душу. На нижньому кінці під Розп’яттям зображено череп Адама, який означає місце Голгофи, де був розіп’ятий Христос і символізує перемогу Христа над смертю. На верхньому завершенні зображено Господа Саваофа ( Бога-Отця). На зворотньому боці викарбувано текст захисної молитви церковнослов’янською мовою на основі псалма 67.
Музей продовжує формування колекції металопластики ( хрестики, образки, ладанки тощо) для збереження релігійної спадщини нашого краю і запрошує мешканців громади долучитися до акції « Подаруй музею експонат».
Наш кор.
Фото музею.