Два народи – біль один

Захід під гаслом «Дорога до миру» у селі Мельники є важливим символом співпраці між українським і польським народами, які мають складну спільну історію в контексті війни. Від початків цієї  міжнародної акції у ній разом з доцентом кафедри полоністики і перекладу Юлією Васейко беруть участь і здобувачі полоністики Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Представники Волинської області та Люблінського воєводства Республіки Польща зустрічаються в цю пору, щоб помолитися за вбитих червоною армією польських прикордонників, а тепер – за три роки війни  – і за українських героїв, які знайшли вічний спокій на кладовищі Мельників. Цей захід свідчив про спільне прагнення до миру та підкреслює актуальність загрози, особливо в сучасних умовах, коли обидві держави прагнуть захистити свої народи та європейську спільноту від потенційної загрози зі Сходу.

Я вже вдруге на цьому заході, але село Мельники знову залишає незабутні враження своєю затишною атмосферою та природною красою. Маленьке українське село, що оточене природними ландшафтами, випромінює тепло. Відчуття гармонії з природою, тихі вулички, зелень навколо створюють відчуття спокою та душевної рівноваги.

Моя зустріч із поляками залишила надзвичайно теплі та приємні враження. Від самого початку їхня гостинність і відкритість відчувались у кожному жесті й слові. Ми спілкувалися на заході в селі Мельники і саме на таких зустрічах можна побачити, наскільки близькими є наші народи. Їхня щирість і доброзичливість допомогли створити атмосферу довіри та взаємоповаги.

Після офіційних заходів ми продовжували спілкування під час забігу на 1939 м та під час частування і відчули справжню теплоту цих людей. Вони ділилися історіями зі свого життя, цікавилися нашими традиціями.

Зустріч із поляками вкотре підтвердила, що, незважаючи на всі історичні труднощі, ми можемо і повинні будувати міцні стосунки, засновані на взаємній повазі, підтримці та спільних цінностях.

Вероніка МАКСИМЧУК,

студентка 2 курсу, група ПМ-26О ВНУ імені Лесі Українки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *