Форс-мажор і… 267 послуг

У Турійської селищної ради є свій “Центр надання адміністративних послуг”. З його очільницею Тетяною Любомирівною Троць поспілкувалися журналісти “Волинської газети”.

– Прийняли рішення про створення ЦНАПу ще у 2018 році, але у нас не було коштів і ми не відкрилися. А тоді ми виграли грант за програмою «U-LEAD з Європою». І вони нам допомогли. Було співфінансування, ремонт ми зробили за наші кошти, а вони надали нам меблі і техніку. Завдяки U-LEAD ми відкрилися.

– Хто допомагав робити ремонт?

– Фермерське господарство “Аміла”.

– А де кадри брали?

– Почали ми з державного реєстратора. Потім набрали адміністраторів. Тепер наш штат складається з 10 працівників. Усі з вищою освітою.

– Скільки послуг надаєте?

– Їх багато. Це й реєстрація місця проживання, актів цивільного стану, адміністративні послуги соціального характеру, інші питання місцевого значення, земельні питання. Є реєстрація нерухомості, бізнесу, послуги у сфері будівництва. Всього 267.

– Багато. А паспортний стіл працює?

– Ні, його ще не маємо. Робоча станція для оформлення та видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон з електронним носієм та паспортів громадянина України у формі id-картки з комплектом обладнання не з дешевих. Міграційна служба закрилась… Писали листи, щоб її нам надали. Це дорого вартісне обладнання, ми не можемо його купити, а хотілося б, щоб наші жителі могли отримати у нас і паспорти. Ми готові надавати і цю послугу.

– Назвіть ваших працівників…

– Адміністратори по соцпослугах Людмила Михайлівна Бубін та Людмила Володимирівна Бартко, реєстрацію місця проживання провадить Олена Миколаївна Мартимянова, за земельні питання відповідає Олена Миколаївна Хільчук, за послуги ДРАЦС–  Галина Володимирівна Сурабко, бухгалтер і кадровик – Лілія Сергіївна Дячук, у декретній відпустці нині перебуває державний реєстратор Олена Миколаївна Шум. У 2023 році ми юридично відокремились.

– Ви обслуговуєте тільки жителів Турійської громади, чи й з сіл інших громад?

– Тільки нашої громади, але за деякими послугами, зокрема, до державного реєстратора можуть звернутися і жителі з інших громад.

– У вас є 14 старостинських округів, їхні старости з вами співпрацюють?

– Звичайно. У нас прописано в положенні, що старости також надають адміністративні послуги. Вони також мають доступ до певних реєстрів. Зокрема, щодо місця реєстрації і всіх видів довідок. У них спектр послуг значно менший.

– Багато ЦНАПів практикують виїзні дні у старостинські округи…

– Ми цього ще не практикуємо. Віддалених робочих місць не робили, тому що ці обов’язки зараз фактично виконують старости.

– З якими питаннями найчастіше звертаються відвідувачі?

– В основному вони стосуються соціального характеру.

– За час вашої роботи траплялися якісь форс-мажорні ситуації?

– У 2022 році до нас стали їхати внутрішньо переміщені особи. Був такий період, що зависали реєстри, тож усі мої адміністратори вже о 5 ранку були на роботі, часто засиджувалися до півночі. Можна сказати, що ми тоді працювали цілодобово. Пережили.

– Який настрій у вашої команди?

– Позитивний. Сподіваємось на Перемогу.

– Дякую за розмову.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

Фото автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *