Без категорії

Гендерний портрет волинської журналістики

Волинський прес-клуб у партнерстві з обласним гендерним центром спробували створити портрет сучасної волинської журналістики. Їх зацікавило питання: яке в обласних мас-медіа обличчя – жіноче чи чоловіче? Які визначальні фактори на це впливають? Тому провели спеціальне дослідження і запросили до дискусії представників регіональних ЗМІ. 

Керівники обласного прес-клубу Богдана Стельмах і ГО «Гендерний центр» Оксана Ярош репрезентували учасникам гендерну медіа-карту краю, до речі, деталізовану по кожному виданню: скільки чоловіків і скільки жінок працює у місцевих ЗМІ, скільки серед представників обох статей керівників. Для цього вивчали кадровий склад волинських медіа, у тому числі й електронних. Що ж виявило дослідження?
Оксана Ярош наголосила, що найгармонійніші колективи – це ті, де є представники обох статей. Якщо брати до уваги електронні мас-медіа та інтернет-видання, то там переважно працюють жінки, хоча є суто чоловічі колективи. Серед керівників – майже однакова кількість жінок і чоловіків. 
В обласних і районних друкованих виданнях спостерігається та ж сама картина: представники прекрасної половини людства беруть гору, хоча в керівному складі таки існує паритет між статями.
Напрошується висновок: жінок серед волинських журналістів більше, бо спрацьовує економічний чинник. Адже саме на чоловікові в нашому суспільстві лежить відповідальність за утримання сім’ї. Але чим потужніше видання, відповідно більші колективи, оплата праці зростає, а значить – зростає кількість чоловіків. Можливо, існують інші причини? Тож це питання залишилося поки відкритим.
Фахівець із соціології Галина Єрко представила учасникам заходу результати фокус-групового дослідження проблеми: як волинські представники ЗМІ розуміють поняття гендеру, чи стосується гендерна тематика журналістики тощо. В опитуванні взяло участь 10 осіб: 3 чоловіки і 7 жінок. Галина Іванівна зазначила, що частково журналісти обізнані в питаннях гендеру, але кожен розуміє його по-своєму, часто-густо плутаючи це поняття з проблемою статі, рівністю жінок і чоловіків. До речі, майже усі опитані підкреслили брак інформації та знань щодо гендеру, відповідно тому на ниві волинської журналістики так мало матеріалів із цієї проблеми. Цікаво відмітити, що, обираючи фахівця (маючи при цьому альтернативу), вважають учасники дослідження, чоловіки віддають перевагу жінкам, а жінки – чоловікам.
Усі ці питання розглядатимуться на тренінгах із гендерної тематики, до участі в яких запрошують усіх охочих представників ЗМІ.
Наталія ГЛАВНІЧЕК.
На фото автора: Богдана Стельмах, Оксана Ярош і Галина Єрко обізнані в питаннях гендеру, а ви?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *