Хто герої для влади села Колодяжного?

Як очільник міністерства і гуманітарний парламентський комітет на вулиці організатора більшовицького перевороту побували… На Волині!

Нещодавно в рамках виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики за участі т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандеєва парламентарі та урядовці побували, зокрема, і в відреставрованому музейному комплексі родини Косачів у с. Колодяжне Ковельського району. Результатами виявилися задоволеними. Але також звернули увагу, що вулиця, де знаходиться меморіальний комплекс Косачів, має якусь дивну назву – смірнова

Кандидат історичних наук, співробітниця Інституту національної пам’яті Леся Бондарук пояснила, що йдеться про… одного з організаторів більшовицького перевороту в м. Києві в 1917 р.

Як написала Леся Бондарук у соцмережах, «в області тривають громадські обговорення щодо іменних вулиць згідно з законами декомунізації та деколонізації»:

«Але з Колодяжненської сільської ради надійшов лист про те, що вони не підтримують перейменування вулиці смірнова на вулицю Ізидори Косач. Тепер вони збираються свої збори робити і шукати нову назву. У той час, коли вони втратили шанс це зробити вчасно по закону. Тепер ініціатива в обласної влади. Місцеві мали час це зробити і не зробили. Але я ніколи не думала, що місцева влада Колодяжного дійде до такої ганьби».

Для розуміння ситуації: Ізидора Косач була наймолодщою сестрою Лесі Українки і народилася в с. Колодяжне в 1988 р. Пережила сталінські репресії, гітлерівську окупацію м. Києва, після чого виїхала в США, де й померла в 1980 р. За життя була полум’яною патріоткою України, Членом-кореспондентом Української вільної академії наук, активісткою Союзу українців Америки, написала низку книг.

Цілком логічно, що вулиця, на якій вона народилася, заслуговує на честь бути нарешті названою імені Ізидори Косач!

До чого ж тут невідомий тип, який на Волині взагалі ніколи не був?

«Вірний ленінець» іван смірнов (партійний позивний «ніколай ласточкін») народився в м. Москві. В 1912-1914 рр. здійснював підривну роботу з дестабілізації ситуації в м. Києві, за що був засуджений до заслання в Сибір. Навесні 1917 р., після Лютневої революції в царській росії, повернувся в м. Київ. Був одним із ватажків спроби збройного перевороту в жовтні 1917 р., із 1918 р. – на нелегальній роботі в м. Одеса. Наприкінці березня 1919 р. викритий і заарештований білогвардійцями, розстріляний як терорист у ніч із 1 на 2 квітня. Згодом тіло івана смірнованіколая ласточкіна») було перевезене в столицю України та поховане в Маріїнському парку, але могила не збереглася.

Немає вже й вулиці на його честь у м. Києві, де тов. «ніколай ласточкін» намагався запровадити радянську диктатору, то ще в 2015 р. міська влада перейменувала вулицю на його честь та повернула її історичну назву – Вознесенський узвіз. За це проголосували 69 із 98 зареєстрованих у сесійній залі київських депутатів…

Громадського обговорення з мешканцями будинків усієї вулиці в столиці, звичайно, ніхто не проводив, це була загальноміська акція, в якій узяли участь усі кияни, незалежно від адреси реєстрації чи проживання.

Влада с. Колодяжне на Волині оперує іншими аргументами… Колодяжненським сільським головою, до речі, працює Віталій Кашик, заступником у нього Петро Оксентюк, а секретар сільради Павло Кухта.

Остап КАЛИНА.

На фото з архіву та Лесі БОНДАРУК: такою була українська патріотка Ізидора Косач; відповідь із сільради с. Колодяжне щодо неможливості перейменування вулиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *