Без категорії

Хто не ризикує…

Підприємство «Ратнівський аграрій», що прописалося на Ратнівщині віднедавна, стало для району мало не рятівним кругом. У ту мить, коли поголів’я ВРХ монотонно скорочувалося, а від сільськогосподарського комплексу лишилися хіба невеликі СВК – послідовники радянських колгоспів, що, мов поодинокі поплавки, ледве-ледве животіли на тамтешніх полях, прийшов інвестор. 
Сталося все випадково: хтось колись розповів йому про віддалений поліський край. І мешканець Російської Федерації, який ніколи не займався сільським господарством, раптом вирішив допомогти волинянам… Це, звичайно, напівправда… Така собі гарна легенда, яку нині розповідають про «Ратнівський аграрій» та його російського засновника Андрія Паннікова. Чоловік керувався явно корисними міркуваннями. Але бізнес дійсно пішов… 
Зрештою, на Волині, зрозумівши, що інвестор (який, кажуть, заробив капітал на видобуванні корисних копалин) має серйозні наміри і його слова реалізовуються у конкретних справах, влада зайняла позицію: не важливо, яке прізвище у бізнесмена, важливо – що і як він робить. Ця позиція і нині – незмінна. А що такому бізнесу – зелене світло, нещодавно підтвердив голова облдержадміністрації Борис Клімчук, у кабінеті якого відбулася зустріч із Андрієм Панніковим та директором підприємства Валентином Чернецьким. Як інформує прес-служба облдержадміністрації, Борис Петрович запросив росіянина до Луцька і подякував йому за 130 млн грн, який той за роки діяльності (з 2011 р.) інвестував у волинський аграрний бізнес. Андрій Панніков буває в області дуже рідко. Для прикладу, торік він взяв участь в урочистостях до Дня працівника сільського господарства і навіть піднімався на сцену. Нині ж аграрії хазяйнують у трьох районах: Ратнівському, Ковельському та Старовижівському. Переважно займаються м’ясним скотарством, обробляють землю на території 18 сільських рад, утримують понад тисячу голів ВРХ. Забезпечили роботою понад 200 людей, виплачують середню заробітну плату в розмірі 2900 грн. 
Хоча російський інвестор і не заперечує, що труднощі на Волині є, але поки намірів згортати бізнес не має. Радше – навпаки. А як вдасться працювати – побачимо. Ратнівщина бачила різних господарів. Деякі з них уже заслуговують ввійти до енциклопедії великих махінаторів. Як славнозвісний Гурич, який нагрів не один десяток селян. Правда, був не з далеких країв, а свій – місцевий…
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: на полях «Ратнівського аграрія».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *